Suurvesi kimbutab ka Kaiu järve ääres

Kuigi rahva hulgas väga populaarsed Kaiu ja Jõemõisa järved on veel jääkaane all, ootavad sealsed puhke- ja lõkkekohad taas külastajaid. Järvedevahelisel maasäärel asuvale Tammeluha lõkkekohale ja matkarajale aga veel ligi ei pääse, sest igakevadine suurvee aeg on käes.

RMK loodusvaht Monre Mäerand ütles, et Tammeluha lõkkekohale viival sillal oli eelmisel nädalal umbes 20 sentimeetrit vett. Sild on maapinnast 80 sentimeetri kõrgusel ja vett on seal 20 sentimeetrit, seega on vee sügavus selles kohas kokku meeter,” lisas Mäerand.

Tammeluha laudtee, mis viib Pedassaarele, on samuti vee all. Mulje, et laudteel on vett üsna napilt ja võib kummikuga peale astuda, on eksitav. “Vesi on laudtee üles tõstnud ja sügavus ulatub kuni 1,50 meetrini,” kinnitas Mäerand.

Ta märkis, et eelmisel aastal oli vee kõrgseis 8. aprillil, kuid sel aastal pole vesi veel nii kõrgele tõusnud, umbes kaheksa sentimeetrit on veel eelmise aasta tasemest puudu.

RMK Ida-Eesti piirkonna juhataja Malle Oras märkis, et Tartu-Jõgeva puhkeala matkaradadest on kevadise suurvee tõttu osaliselt üle ujutatud lisaks Tammeluha ja Jõemõisa matkarajale ka Ilmatsalu-Kärevere linnutee ja Elistvere loomapargist alguse saav õpperada. Ta soovitas, et enne, kui kuhugi minema hakata, tasuks alati vaadata ka RMK kodulehele. Kõige värskemat suurvee-teavet ja infot radade seisukorra kohta saab loodusvahi telefonil 505 3395.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus