Suurte perede ühenduse puhkeõhtu Puurmanis

Puhkeõhtuga Puurmani kultuurimajas peeti ühtlasi ära ka ühenduse kuues sünnipäev. Kokku tuli rahvast maakonna erinevatest paikadest. Mängiti seltskondlikke mänge, tantsiti ansambli saatel ja kõneldi ka ees seisvatest ühisettevõtmistest. “Vahel on vaja ka vanematel kodunt välja saada,” leidis juhatuse liige Ulla Kivijärv, kaheksa lapse ema Puurmani vallast Tõrve külast.

Peaaegu kõikidel teistel ühenduse ühisettevõtmistel on osaletud aga koos peredega. Juhatuse esimehe Ain Vaheri sõnul on kokkusaamisi olnud enamasti iga kuu. Traditsiooniks on saanud suvised pereüritused koos spordivõistlustega, jõulupeod, emade- ja isadepäeva ühispeod, vastlapäeva pidamine jne.

Peamine eestvedaja on viieliikmeline ühenduse juhatus. Et igaüks on pärit erinevast maakonna paigast, koondatakse enda ümber ka lähema piirkonna rahvast. Ain Vaher koordineerib asju peamiselt Pajusi vallas, Ulla Kivijärv ühes osas Puurmani ning Tabivere ja Saare vallas, Marika Hütt Palamuse ja Jõgeva valla ning Jõgeva linna piires, Riina Sarap Puurmani ja Põltsamaa valla ning Lemmi Sarv Põltsamaa linna piires.

Järgmine suurte perede ühisettevõtmine on vastlapäeva puhul 19. veebruaril Jõgeva lähistel.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus