Suurte perede ühendus vajab äratust

Eesti Lasterikaste Perede Liit kutsub Jõgevamaa suuri peresid arutama lasterikaste perede olukorda ning leidma lahendusi, kuidas äratada ellu Jõgevamaa suurte perede ühenduse tegevus.

Selleks korraldab lasterikaste perede liit 15. oktoobril algusega kell 11 Jõgeva kultuurikeskuse kammersaalis kokkusaamise, kuhu on oodatud kõik maakonna suured pered.

Jagame infot liidu tegevuse ja suuremate projektide kohta: kuidas on korraldatud Euroopa Liidu toiduabiprogrammi kättesaadavus lasterikastele peredele ning kuidas jagatakse laste huvihariduse saamiseks toetust. Tutvustame heategevusprojekti “Aitan lapsi”, mille raames vähekindlustatud perede lapsed saavad külastada tasuta teatrit. Lisaks jagame lasterikaste perede ajalehte Kurepesa.

Euroopa Suurte Perede Konföderatsioon (www.elfac.org) on teinud Eestile ettepaneku korraldada Euroopa suurte perede kongress 2012. aastal Eestis. Sellega seoses räägime, millised on korraldusmeeskonna mõtted praegu.

MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) tegutseb 1996. aastast. ELPL on katusorganisatsioon, kuhu kuulub 20 maakondlikku organisatsiooni. Maakondlikud lasterikkad ühendused koondavad enda alla pered, kus kasvab neli ja enam last.

Liit tegutseb selle nimel, et analüüsida ja avalikustada lasterikaste perede probleeme, kaitsta liikmete ühishuvisid ning osaleda õigusaktide algatamisel ja muutmisel. Liit organiseerib üleriigilisi suurte perede kokkutulekuid ja laste suvelaagreid ning arendab suhteid teiste riikide sama tüüpi organisatsioonidega.

i

AAGE ÕUNAP, Eesti Lasterikaste Perede Liidu president

blog comments powered by Disqus