Suursaadik Inga Ionesiil on pilet juubelilaulupeole juba ostetud

Möödunud kolmapäeval Jõgeva valda külastanud Moldova Vabariigi suursaadik Eestis, proua Inga Ionesii kiitis lühiusutluses Vooremaale Eesti loodust ja siinsete inimeste töökultuuri. Veel oli juttu Moldova viinamarjadest, millest naisdiplomaat võib rääkida lõpmatuseni ja rahvakultuurist nii Moldovas kui ka Eestis.


Mis nägu on teie arvates Eestil ja Jõgevamaal?

„Ma arvan, et Jõgevamaa kui ka kogu Eesti omapära on suurepärased inimesed ja kaunis loodus. Seekordsel visiidil Jõgevamaale oli juttu ka Endla looduskaitsealast, mis on ainulaadne kogu maailmas. Samuti meeldib mulle Soomaa rahvuspark  Kiitust väärib ka eestlaste tööarmastus, selleks et hoida ja arendada oma kodupiirkonna väärtusi. Meie delegatsioonile olid need kogemused väga olulised ja huvipakkuvad.”

Kohtumisel Jõgeva vallavalitsuses tutvustasite põhjalikult Moldovas kasvatavaid viinamarjasorte ja nendest valmistavaid veine. Kuidas kauplustes Moldova viinamarju ära tunda?

„See on väga lihtne. Kui kauplustes müüakse Moldovast eksporditud viinamarju, siis on nendel juures ka sellekohane silt. Olen näinud minu kodumaalt pärit viinamarju müügil paljudes siinsetes supermarketites.”

Milline on viinamarjade mõju tervisele?

„Võin öelda, et Moldova viinamarjad on väga tervislikud, sest on kasvanud puhtas ja ökoloogilises keskkonnas. Moldova kliima ja päikesepaiste soosib igati maitsvate puu- ja köögiviljade valmimist.”

Kohtumisel Jõgeva vallavalitsuse saalis rääkisite ka Moldovas toimuvatest rahvapidudest viinamarjaveini auks. Tänavu suvel on Eestis juubelilaulupidu. Kas osalete peol?

„Osalen, sest tean, et Eesti laulu- ja tantsupeod on kuulsad kogu maailmas. Piletid on mul suursündmusele juba ostetud.

Ka Moldovas toimub üks suuremaid traditsioonilisi rahvakultuurifestivale, mis leiab aset märtsis ja see koosneb mitmetest laulu- ja tantsupidudest. Mõnes mõttes on see sarnane teie suurpeoga.”

Mis on teile kui suursaadikule olnud parimaks emotsiooniks Eestis?

„Selleks oli kahtlemata Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine möödunud aasta 24. veebruaril, mis oli tõeliselt kaunis ja pidulik sündmus.”

Mida soovite Eesti rahvale?

„Igakülgset majanduslikku arengut ja seda, et teil läheks elu kõikides valdkondades järjest paremaks.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus