Suurlaager Pärnumaal oli mõeldud puhkamiseks

Noorteorganisatsioonide Noored Kotkad ja Kodutütred tänavune suurlaager toimus Pärnumaal, huvitavas ajaloolises paigas Vango metsavahikohas.

Vango metsavahikoht on olemasolevate andmete põhjal juba 1642. aastast olnud metsavahtide elu- ja tegutsemispaigaks.

Kõikide võimude vahetustel on sealne funktsioon samaks jäänud ja isegi nõukogude okupatsiooni ajal tegutses majas metsnik. Vango praegune pererahvas, kellele kuulub tiitel „Kaunis Kodu 2008”, tegeleb turismindusega alles esimest aastat. 

Laagris oli hästi lõbus

8.-11. juulini toimunud suurest suvelaagrist võtsid osa 15 maleva ja politsei esindus. Laagrilisi tervitasid Pärnumaa maleva pealik Mehis Born ja metsavahitalu perenaine, Kodutütarde peavanem Angelika Naris ja Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.

Jõgevamaa noorte esindus, 8 poissi ja 11 tüdrukut, viibis laagris koos rühmavanemate Leina Kreegi ja Riina Võimega.

Leina Kreek rääkis, et laagris oli hästi lõbus, noortele pakuti palju erinevaid puhkamise ja sportimisvõimalusi, oli laulu ja tantsu, kuid võistlusi oli seekord vähe ja auhindu ei jagatudki.

Laagriülem Ivo Kivisaare sõnul, kes on Pärnumaa Noorte Kotkaste pealik, oli suvelaager koht, kus tuleb unustada pingeritta seadmised ja parimate väljaselgitamine.  

Vigursõit ja tantsmaraton

Esimesel laagripäeval katsusid laagrilised jõudu erinevates sportlikes teatemängudes. Üheks selliseks oli nn autode vigursõit, kus autode osa täitsid kolmemeetrised ridvad, autojuhtideks aga 10liikmelised võistkonnad.

Laagri teisel päeval algasid tegevused nii Vango talu territooriumil kui Rae järve ääres. Laagriplatsil oli kokku 10 ülesannet, millest tuli valida kolm meelepärast. Tegevustele oli aga antud varjunimed, mis vihjasid vaid kaudselt toimuvale. Kolmandal päeval avati käsitöönäitus „Suvetorm”, milleks kõik malevad olid pikalt ette valmistunud.

Õhtuti esitasid rühmad isetegevuskavasid, suurlaagri populaarseimaks ettevõtmiseks kujunes sel aastal  jumstyle tantsumaraton, millest võttis osa ligi 300 noort.

Jõgeva ringkonna noorte päris oma laager toimub aga tänavu 25.-27. juulini Jõgevamaal Rannal ning vastupidiselt tänavusele suurlaagrile ootab selle laagri noori mõõduvõtmine mitmetel aladel.  

Noortejuhte napib kõikjal

Jõgeva maleva noorteinstruktori Olga Jürma sõnul on Jõgeva malevas 13 aktiivset noorterühma, kellel on kindel juht. „On ka nn ripakil rühmi, kus pole kindlat juhti ja siis tuleb otsida mõni lapsevanem, kes vajadusel nendega koos mõnele üritusele tuleks,” kinnitas Jürma.

Olga Jürma sõnul on Jõgeva malevas tublisid juhte püütud ikka tunnustada ja jõudumööda meeles pidada. „Me tunnustame oma juhte eriliste üritustega, viime nad näiteks aasta lõpus SPAsse, korraldame seminare mõnes erilises paigas. Vabatahtlikkuse põhimõttel on ka omad eelised, mõned noortejuhid ütlevad, et nad ei tahagi oma töö eest palka, sest siis tekiks neil kohustus ja ilma on hoopis parem,” rääkis Jõgeva maleva noorteinstruktor. Ometi kimbutab tublide noortejuhtide puudus Eestis kõiki malevaid.

JAANIKA KRESSA

 

blog comments powered by Disqus