Suurkontsert Põltsamaa lossihoovis tuleb juuli lõpus

Seekordsel kokkusaamisel olid kõne all peamiselt põhimõttelised küsimused, mis puudutavad kaugemat tulevikku ja edasisi suuremaid projekte. Kontsert plaanitsetakse siduda lossi renoveerimisega. Seepärast lepiti esmaspäevasel ühiskoosolekul kokku ühise europrojekti esitamises Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele, et edaspidi hakata lossikompleksi välja arendama ja seal ühtlasi kontsertide korraldamistega jätkata. Muidugi haaratakse kaasa ka Põltsamaa Lossi Arendamise Sihtasutus.

Senised kontserdid Põltsamaa lossihoovis on meelitanud kohale publikut üle terve Eestimaa. Kaheksa aasta jooksul on siin esinemas käinud tõelised professionaalid ning valdavalt on need olnud tõsise muusika kontserdid. Viimatise arupidamise põhjal pole välistatud seegi võimalus, et tulevikus hakatakse lossihoovis korraldama erineva suunitluse ja iseloomuga kontserte. Igatahes oli seekord Tallinna Filharmoonia direktoril Jüri Leitenil välja pakkuda mitu varianti. “Praegu on need töövariandid. Lähem tulevik peaks selgust tooma, millises suunas üldse edasi liikuda,” ütles Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Andrei At?kasov ning leidis, et pole võimatu, et kunagi mängitakse lossihoovis maha näiteks mõni rockoopergi.

Kindel on aga see, et traditsiooniks saanud lossihoovikontsert Põltsamaal tuleb juuli lõpus ka eeloleval suvel. Millisel kuupäeval see toimub ja kes on esinejad, see peaks täpsemalt selguma juba veebruari keskpaiku.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus