Suuremad tänavused kooliremondid tehakse Põltsamaal ja Adaveres

Sügiseks saab renoveeritud kaks meie maakonna suuremat koolihoonet, paljud õppeasutused piirduvad tänavu iluremondiga, mõnes koolis jäävad aga plaanitud tööd valla eelarvekärbete tõttu sootuks tegemata.

 

Esimest septembrit võtavad vastremonditud ruumides vastu Adavere põhikooli lapsed, kes jaanuarist alates pidid õppimisega ehitustööde tingimustes hakkama saama. Praeguste plaanide järgi peaks ehitaja töödega valmis saama juuli lõpuks. Direktor Sirje Jõemaa sõnul on ehitustöö aga pisut veninud.

“Mõned osad, näiteks ventilatsioonisüsteemi tarvis, tulevad Euroopast ja seal on praegu uputused,” tõi Jõemaa välja ühe venimise põhjustest. Siiski on ta kindel, et selleks ajaks, kui lapsed septembris kooli tulevad, on remont läbi ja koolimaja uuenenud.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis käivad remonditööd juba veebruari lõpust, täielikult renoveeritakse Veski tänava koolimaja.

Tööde ametlik lõpukuupäev on 16. oktoober, aga direktor Aimar Arula avaldas lootust, et ühisgümnaasiumi remont võib lõppeda tähtajast varem. See, millal õpilased uutesse ruumidesse sisse kolida saavad, peaks Arula sõnul selguma augusti algul.

Väiksematest õppeasutustest käib kapitaalremont Siimusti Lasteaed-Algkoolis. Uue kuue saavad ka Pisisaare algkooli saal, poiste ja tüdrukute tööõpetuseklassid ning muusikaklass.

Mõnes õppeasutuses ei remondita aga sel suvel rahapuudusel midagi. Pala kooli direktor Malle Weinrauch ütles, et nad ei ole kindlad, kas raha põrandate värvimisekski jätkub.

Luua Lasteaed-Algkoolil oli sel suvel plaanis maja värvida ja teha muidki töid, aga kevadisel eelarvekärpimisel oli vald sunnitud remondiplaani tühistama. “Plaani jäeti  vaid need tööd, mida nõuab päästeameti ettekirjutus,” sõnas Luua algkooli direktor Imbi Ivask. Nii sai kool ainult tuletõkkeuksed ja uue korstna.

Samuti jäi kevadiste kärbete tõttu paremaid aegu ootama Kiigemetsa kooli raamatukogule sisustuse soetamine.

Enamik maakonna koolijuhte ütles, et ajavad läbi jooksvate hooldustöödega, sest raha napib. Jõgeva linnavalitsuse haridustöö peaspetsialisti Helle Kajaste sõnul ei tehta sel aastal suuremat remonti ka üheski Jõgeva linna õppeasutuses.

Sügisel loodab mõisahoone renoveerimist alustada Puurmani Gümnaasium. Praegu on välja kuulutatud riigihange ja Puurmani vallvanem Rauno Kuus ütles, et suve lõpuks peaks selle võitja selguma. Tema sõnul jätkub Puurmani lossis töid terveks tulevaseks kooliaastaks.

iii

MARJU UUSEN

blog comments powered by Disqus