Suurele peole tantsima!

Meie järjekordne suur laulu- ja tantsupidu ongi peagi ukse ees.

Küllap on selles, et koorilauljaid viimase aasta jooksul vihmajärgse seeneplahvatusena  juurde on tekkinud, „süü” ka Laululahingu-saate ellukutsujail. Ja kuigi tähtedega tantsiti teisi tantse, on võimalik, et seegi populaarne saade  rahvatantsurühmadesse huvilisi juurde tõi.

Paraku ei mahu aga kõik lauljad, tantsijad ja pillimehed, kes vabariiklikul laulu- ja tantsupeol (tänavu ka pillipeol) esineda tahaksid, ära ei peoplatsidele ega pealinna koolidesse ehk öömajadesse. Nii tuligi peotoimkonnal tublisti pead murda ja kaaluda, keda võtta, keda jätta. Sest loomulikult pole keegi repertuaari õppimata jätnud, tuleb vaid otsustada, kes seda teistest paremini teinud on.

Kui lauljate ja pillimeeste ridades veel ärevus püsib, siis tantsijad said nädala alguseks teada, kas tuleb suvehakul kohvreid pakkida või ei.

Meie maakonnas on peole pääsenud tantsurühmi 22, mis on laias laastus võetuna kaks kolmandikku kõigist sinna soovinuist. Kõige pisemaist sai selle au osaliseks vaid üks 3.-4. klassi rühm, 7.-9. klassi  tantsijaist kaks ja gümnaasiumiõpilastest samuti kaks rühma. Kahju muidugi neist, kes hoolika harjutamise peale vaid pealtvaatajaiks jäid, kuid kahe aasta pärast on ees noorte oma laulu- ja tantsupidu, kus just selles eas tegijad eelistatud on. Ega tantsupisikusse nakatunu sellest enam parane!

16. mai 2009

blog comments powered by Disqus