Suure silla remont käib täie hooga

Möödunud esmaspäevast Põltsamaal enam autoga üle Suure silla ehk linna ainukese autosilla ei saa, seal algas remont. Nüüd võib Põltsamaa linnas Konsumi kaupluse ja vana kohtumaja juures näha suurt hulka sõidukeid, mille omanikud kasutavad jõe ühelt kaldalt teisele jõudmiseks kitsukest jalakäijate ehk Kohtumaja silda. Praegu leiab varasemast aktiivsemat kasutamist ka Sauna sild Kohtumaja sillast veidi maad allavoolu.

Kui kellelgi on tarvis autoga Põltsamaa linna paremkalda linnaosast vasakkalda linnaosasse jõuda või vastupidi, tuleb läbi sõita päris mitme kilomeetrine ring kasutades jõe ületamiseks Tallinna-Tartu maanteel asuvat Kileküla silda. Võimalik on ringi sõita ka Kamari kaudu, aga see on sõiduolusid silmas pidades oluliselt viletsam variant.

Põltsamaa üheks lähiaja suuremaks unistuseks võiks olla veel ühe autosilla rajamine üle Põltsamaa jõe. Selleks saaks ümber ehitada praeguse Sauna silla, seal oleks võimalik lahendada sillale ja sillalt maha sõitmine jõe mõlemal kaldal. Eriti teravalt tõusis Põltsamaa ainsa autosilla tähendus esile, kui mõni aeg tagasi juhtus Tallinna-Tartu maantee Kileküla sillal avarii, mistõttu liiklus seal lühikeseks ajaks suleti. Siis kasutasid kõik riigi ühel tähtsamal maanteel liikuvad sõidukid teekonna jätkamiseks Põltsamaa Suurt silda.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus