Suur tänu Sulle, valija!

Pöördelisest valimispäevast on möödas väga vähe aega. Reformierakonna suurepärane tulemus nii üle riigi kui ka Jõgeva- ja Tartumaal ei ole vist meile veel eriti kohale jõudnud. Nii, kuis ei kahelnud ma enne valimisi, et meil jätkub tarmu ja tarkust valida Eestile ainuvõimalik tulevik, nii ei ole mul ka täna põhjust kahelda, et võim sai heade, hoolivate ja arukate inimeste kätte.
Usun, et oma kohusest saavad aru kõik Riigikokku valitud ja XI koosseis teeb kõik, et Eesti edu säiliks ja edeneks.
Tahan Sulle öelda ka tänud 2617 hääle eest, mis minu kaukasse potsatasid. Võtan seda kui tunnustust ja avanssi edasisteks tegemisteks. Meie valimissüsteem ei lubanud küll mul Riigikogu liikmeks saada, kuid ega see pole ainuke võimalus, kus elus aktiivselt kaasa lüüa. Hoian Riigikogu tegemistel kiivalt silma peal ja annan ka tulevikus Sulle ajalehe vahendusel teada, mida mõtlen ja kuidas arvan.
Aga ühte palun ma kindlasti: suhtugem oma esindajatesse usaldavamalt ja austusega. Enne ükskõik missuguste hinnangute andmist uurigem põhjalikult kõiki aspekte. Ärgem mingem kaasa mõnede ajakirjanike kibestunud ja lahmiva stiiliga. Usaldagem oma arvamust ja arusaamu.
Jõgevamaal ja Tartumaal toimus suur pööre. Rahvaliidu kuningriik sai hävitava löögi ja siitkandi inimesed andsid tõuke suurteks muutusteks. Tahan tunnustada Villu Reiljani mehisust ja julgust anda oma aastatepikkusele tegevusele hinnang just sellega, et lahkuda erakonna esimehe kohalt. Vaatame kõik oma kodukohas ringi ja küsime enestelt, kas minu valla juhid said ikka päris demokraatlikult valitud, ajame selja sirgu ja hakkame pressimisele ja survele vastu. Vaatame koos aastasse 2009, kus uued kohalikud valimised ees. Vaatame, mis mehed ja naised meie poolehoidu nuruma tulevad. Eesti rahvas on juba kaks korda ? septembris presidendivalimistel ja nüüd mõne päeva eest ? näidanud, millist Eestit nad tahavad. Jäägem sellele nõudlikule ja jõulisele teele ka 2009. ja 2011. aastal ja paljudeks aastateks edaspidi.
Kohtumisteni!


TARMO LEINATAMM
Reformierakond

blog comments powered by Disqus