Suur muusikapidu Jõgeval

Täna võõrustab Jõgeva kultuurikeskus koguni kolme kultuurisündmust. Siia kogunevad maakonna rahvamuusikud, et nii tänaõhtuseks kontserdiks kui suvisteks ülesastumisteks harjutada, siin peavad oma kevadpidu Jõgeva pensionärid ja sama maja suures saalis algab õhtupoolikul II rahvusvahelise suupilli- ja akordionimuusika festivali galakontsert.

“Maakonna rahvapilliorkestrid kogunevad kell 12 kultuurikeskuse keldrisaali, et Eha Niglase käe all pillilugusid lihvida ja kokkumängu harjutada. Nimelt  toimub 26. mail siinsamas Jõgeval traditsiooniline maakonna laulu- ja tantsupidu, 4. augustil peetakse aga Kasepääl memme-taadi suvepidu. Pärast harjutustunde ja lõunat on neil väike paus. Koondorkestrina astutakse üles ka tänasel kell 16 algaval galakontserdil,” rääkis töisest ja sisukast päevast Jõgeva maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt. 

Palju muusikat ja rõõmsaid inimesi

“Meie maja on täna tõesti otsast otsani muusikat ja rõõmsaid inimesi täis,” kinnitas kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

“Kui kapellid musitseerivad keldrisaalis, siis pensionäride ühenduse rahvas koguneb kell 14 kammersaali.  Suurde saali hakkavad aga aegsasti saabuma akordioni- ja suupillimängijad. Tegemist on tuntud muusikutega nii meilt kui Soomest. Lahe tagant on lubanud tulla  suupillikvintett Munnary Treffit  ja suupilli maailmameister Erkki Vihinen. Pärnust tuleb suupilli- ja lõõtsaansambel Piccolo Folk.Veel esinevad Olavi  Kõrre ja Co ehk endine ansambel Zorbas, lõõtsamängijad Tallinnast, Põlvast ja mujalt Eestist.  Kell 16 algavat kontserti juhivad Feliks Kark ja Peeter Joosep ansamblist Piccolo Folk,” kirjeldas Rütter.

Selle suurejoonelise kontserdi idee autor on tema sõnul Põltsamaa kandist pärit tuntud rahvamuusik Eduard Einmann.

Kultuurisündmus “Kolm ühes”

Ka esinejad kutsus Einmann, sest tal on ju kolleegide ja mõttekaaslaste hulgas palju sõpru ja tuttavaid.

Kontserdil saavadki kokku kõigi kolme sündmuse osalejad.

See tõotab tulla loomulikult väga huvitav ja ka pikk, koosneb kahest poolest.  Kuulama ootame ka linnarahvast ja kaugemaid külalisi. Omalt poolt püüame olla hästi külalislahked, pakume kõigile vaheajal kohvi ja kooki,” lubas kultuurikeskuse perenaine.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus