Suur au väikelinnale

Veebruaris võtsid  meie vabariigi presidendi kantselei ja Kaitseliit vastu otsuse, et tänavune võidupüha paraad toimub Jõgeval.

Nii Jõgeva linnavalitsus, linnavolikogu kui maavalitsus peavad seda otsust suureks auks ja tunnustuseks kogu meie maakonnale.

Eilsel nõupidamisel arutasid linna- ja maavalitsuse ning Kaitseliidu esindajad 23. juunil Jõgeval toimuva esimest korda  põhjalikumalt läbi.

Võidutuli süüdatakse Kassinurme Linnamäel ja paraad toimub Jõgeva kesklinnas. Ja nagu selliste vastutusrikaste tseremooniate puhul tavaks ja vajalik, viiakse päev varem läbi ka paraadi peaproov, mis kindlasti samuti linnas elevust tekitab ja palju pealtvaatajaid kohale meelitab.

Et paraadiks tuleb kohale vabariigi president ning teisigi kõrgeid külalisi, on loomulik, et linna ja selle ümbruse väljanägemise eest tavalisest enam hoolt kantakse. Lapitud saavad augud Suurel tänaval, Sauna ja Aia tänav saavad linnapea kinnitusel täielikult korda.

Nii toobki võiduparaad meie väikelinna rõõmu rohkem kui ühe päeva jagu — on ju mõni suurlinngi tänu pidustustele või tähtsa isiku visiidile kui imeväel kaunimaks muutunud.

Loodetavasti oskavad Jõgeva kodanikud oma tänavust võidupühakinki ka hoida, säästes muruplatse ja lillepeenraid ja kutsudes tõeliste kodulinna patriootidena vajadusel korrale neid üksikuid isendeid, kel lõhkumine-prügistamine veres.

Ja kindlasti muutuvad selleks  kevadsuveks Jõgeva  hubased eramajad ja õitsvad koduaiad veelgi kenamaiks.

21. märts 2009

blog comments powered by Disqus