Süttisid esimesed advendiküünlad, jõuluvanad asusid teele

 

Pühapäeval algas jõuluootuse aeg. Nagu mujalgi, süüdati esimene advendiküünal pidulikult ka Jõgevamaa linnades, vallakeskustes, alevites, külades ja väga paljudes kodudes. Peajõuluvana kodust Jõgevalt läkitati teele jõuluvanad, et nad läheksid üle Eestimaa kõikide laste ja ka täiskasvanute juurde.

Jõgeva kultuurikeskuse ees kasvaval hõbeokkalisel kuusel süütasid esimese advendiküünla EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann ja Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev. Vihmauduse pühapäeva õhtupoolikul, mil sulailm oli ka lumevalgusest vähe järele  jätnud, oli tulnud õige palju linnarahvast sellest küünlasärast osa saama. Kes soovisid, ja neid polnud vähe, said õnnistatud advendituld võtta ka oma kodudesse viimiseks.

“See on valguse taassünni, suurte lootuste ja rõõmude jagamise aeg. Mõelgem enesele, oma lähedastele ja teistele, jõudmaks sisemise rahuni ning saavutamaks tasakaalu nii enda kui ka ümbritsevaga. On aeg mõelda, kuidas olla hea ja pakkuda seda teistelegi. Naeratagem ja kallistagem üksteist, niimoodi kiirgame nagu küünlasäragi meie ümber soojust ja valgust, hingesoojust ja headust. Elame külmalinnas, kuid näidakem, et oleme sooja südamega. Ilusat advendiaega ja soojust südamesse. Mingem üksteisele veelgi lähemale ja kallistagem,” soovis Viktor Svjatõšev.

Linnapea soovitust võeti kuulda ning nii lähedasele kui ka võõramale kaaslinlasele tehti kalli-kalli.

Vaimulik Valdo Reimann rõhutas kõigile õnnistatud advendiaega soovides: advendiaeg on ootuste, kuid ka enesesse vaatamise aeg, et oskaksime seda mõista ja mõtelda: kes me oleme, kust tuleme ja kuhu tahame minna. Et on midagi suuremat, puhtamat ja helgemat, mida ei saa majandusliku heaolu või rahaga mõõta.

Jõuluvanad sõitsid tuletõrjeautoga    

Et Jõgevast on saanud lisaks külmalinnale ka Peajõuluvana kodu, kus on tema post- ja peakontor, oli tänavugi esimesel  jõulutulede süütamise päeval siia hulgaliselt päkapikke ja punakuubedes habemikke oodata.  Peajõuluvana oli oma toast küll juba varakult välja tulnud, tervitas ja lehvitas ning jäi oma ametivendi ootama.

Läks aega, mis läks, aga sireenide huilates ja siniselt vilkuvate tulede saatel nad kahel tuletõrjeautol kohale jõudsid. Võrreldes varasemate aastatega küll väiksemas koosseisus, kuid jõululaulud said lauldud, tantsud koos lastega tantsitud ning tervitused ja head soovid öeldud. Seekord jäi lastel jõuluvanade ärasõit nägemata, sest nad jäid Jõgeva kultuurikeskusse pikka ja põhjalikku koosolekut pidama.        

Jõulurahu kuulutatakse välja 7. detsembril

Pühapäeval süüdati 1. advendiküünal ka Põltsamaal Roosisaarel kasvaval linna jõulupuul, Mustvees aga Betaania koguduse palvelas. Tabivere valla advendituli  süüdati Äksi kirikus, Jõgeva valla oma aga Laiuse kirikus. Vallavanem Saima Kalev ja volikogu esimees Arvo Sakjas viisid pühitsetud tule edasi Laiuse, Jõgeva ja Siimusti aleviku ning Kassinurme, Kurista ja Vaimastvere küla jõulupuude juurde, kus jõuluaja alguse tervitusi ütlesid oma rahvale ka alevi- ja külavanemad.

7. detsembril kell 16 süütab Jõgeva jõulukuusel 2. advendiküünla EELK peapiiskop Andres Põder ja kuulutab välja jõulurahu kogu Eestile.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus