SuperNoova eelvoor alanud

Moedisainerite iga-aastase konkursi SuperNoova eelvoor on avatuks kuulutatud: kavandeid oodatakse 16. aprillini.

Tänavune SuperNoova kannab juba üheteistkümnendat järjekorranumbrit. Nagu varasematel aastatelgi, saavad Eesti moeaasta tippsündmusel professionaalsete moedisainerite kõrval osaleda ka keskkooliõpilased. Nii aitab ettevõtmine kasvatada väärilist järelkasvu Eesti tunnustatud moeloojatele.

Eelvoorust osavõtmiseks tuleb esitada kavandid kahest kostüümist, mis kuuluvad kollektsiooni, millega soovitakse SuperNooval osaleda. Kavanditele on soovitav lisada lühike eesti- ja inglisekeelne arvutikirjas tutvustus. Esitatud tööd varustatakse koodiga ning eelvooru zhürii hindab neid, teadmata autorite nimesid. Nii saavad võrdsed võimalused juba tuntust kogunud ja veel algajad, kuid väga säravate ideedega disainerid. Nii noorte kui ka professionaalide kategoorias selgitatakse välja kümme finalisti, kes hakkavad võistlema juunis toimuval lõppvõistlusel.

SuperNoova moedisainerite konkursi peakorraldaja Helen Mahmastol soovitab osalejatel esitada oma idee võimalikult terviklikuna.

„Möödunudaastane zhürii tõstis eelvoorus esile tervikliku fotolavastusega töid, mis toetasid kollektsiooni sõnumi jõudmist vaatajani,” ütles Mahmastol.

Tänavusele konkursile on osalema oodatud nii eelnevatel aastatel finaali jõudnud kui ka vaid eelvoorus osalenud, samuti need, kes senini on vaid osalemist kaalunud. SuperNoova auhinnafond on muutunud senisest külluslikumaks: professionaalse kategooria võitja saab 100 000 krooni ja noorema kategooria võitja 25 000 krooni. Lisaks peaauhindadele antakse välja eriauhindu. Eelmisel aastal Ferré eriauhinna võitnud Kristel Kuslapuu naasis näiteks hiljuti auhinnareisilt Milanost, mis jättis noorele disainerile kustumatu mulje.

Alates käesoleva aasta kevadest kuulub SuperNoova Baltic Fashion Federation’i liikmete hulka. Seoses sellega valib Baltic Fashion Awards’i zhürii igal aastal välja ühe SuperNoova finalisti, kellel avaneb võimalus osaleda oma kollektsiooniga Saksamaal toimuval Baltic Fashion Awards võistlusel.

SuperNoovale pürgivate rõivakunstnike kahte kavandit lõppvõistluse jaoks kavandatavast kollektsioonist oodatakse 16. Aprilli keskpäevaks aadressile OÜ Thuleland/SuperNoova Harju tänav 6, II korrus 10130 Tallinn. Täpsemad võistluse tingimused leiab aadressilt www.supernoova.ee . Lisainformatsiooni saab telefonilt 631 0580.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus