Sünnipäevakooki ja kohvi pakuti ka maanteeservas

Jõgeva 75. sünnipäeva tähistamine algas laupäeval juba kell kaheksa hommikul, mil folklooriseltsi Jõgevahe Pere tantsurühma liikmed linna servas Piibe maanteel möödujatele kohvi ja kooki pakkusid. Muusikalise tervituse eest hoolitses Jõgeva muusikakooli ansambel.

Autode peatamisel aitasid kohvi- ja koogijagajaid Jõgeva politseinikud Annika Lillemägi ja Diana Erikson. Esialgu tekitaski peatamine autojuhtides hämmingut ning esimese asjana hakati mõtlema, mida on liikluses valesti tehtud. Seda suurem oli reisijate rõõm, kui saadi aru, et neid tahetakse  hoopis linna sünnipäeva puhul kostitada.

Oli ka neid, kes kohvist loobusid. Kõik ei joogi kohvi, mõni oli aga oma hommikuse topsitäie just lõpetanud. Samas ei öeldud peaaegu kordagi ära koogitükist. Vaid paar autojuhti loobus pakutavast, öeldes, et neil on väga kiire.

Kell kaheksa oli liiklus parajalt tihe. Vahel oli korraga kohvitopsi ootamas lausa neli autot ning momente, kus ühtegi autot maanteel ei olnud, tuli ette väga harva. Eriti hea meel oli kohvi ja koogiampsu üle neil, kes olid kaubaga teel kesklinna laadale ja kes polnud veel jõudnud  kiire päeva eel hommikust süüa. Politseinike käest küsiti veel kindluse mõttes järele, kustkaudu laadamüüjad linna sisenema peaksid.

Kohvitopsi ja koogilõigu sai ka Eesti üks nimekamaid motokrossisõitjaid Priit Rätsep, kes oli just teel Lange motokeskusse Haaslava vallas, kus peeti laupäeval Eesti motokrossi meistrivõistluste teine etapp. Rätsep ning tema tiimikaaslased võtsid pakutu lahkelt vastu. Jõgevahe Pere rahvas andis Rätsepale küll head soovid võistlusele kaasa, kuid siiski selgus hiljem, et mees pidi sõidu tehniliste probleemide tõttu katkestama. Samas hoiab Rätsep Eesti meistrivõistlustel MX2 sarjas teist kohta.

Lisaks autojuhtidele kostitati ka jalgsikäijaid ja jalgrattureid. Pärast pooletunnist söögi ja joogi jagamist aktsioon lõpetati, orkester pakkis oma pillid kokku, politsei korjas ära ajutised kiirust piiravad liiklusmärgid ning järele jäänud koogitükid jaotati asjaosaliste vahel.  Pidustused linnas hakkasid sel ajal  alles tuure koguma.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus