Sündmused, mis ühendasid inimesi

Nädalavahetus möödus suuresti pidude tähe all. Nii tähistas Põltsamaa muusikakool 60. sünnipäeva ning maakonnaleht Vooremaa ja raskejõustikuklubi Ramm korraldasid 40. auhinnavõistlused maadluses. Mõlemal sündmusel osales rekordarv osalejaid. Kui maadlusmatil võtsid mõõtu 302 suuremat ja väiksemat maadlussõpra, siis muusikakooli peol jäid muist külalistest lausa ukse taha, sest kõik lihtsalt ei mahtunud saali ära.


Lisaks rekordite purustamisele ühendavad need sündmused meie maakonna inimesi, aga ka erinevaid põlvkondi. Nõnda elati kaasa rassimisele maadlusmatil, aga ka musitseerimisele, kus ei kardetud vajadusel ise klaveri taha minna ja mõned viisijupid mängida. Pidu ja rõõmu jagus kõigile ja spordi- ning kultuurihuvi kasvas omajagu. Rääkimata sellest, et põlvkonnad, kellel ei tundu midagi ühist olevat, leidsid ühise keele just siis.

Jääb vaid loota, et tahe jätkata ei rauge. Sest tihtipeale on selliste suurejooneliste sündmuse taga palju magamata öid, närvikõdi ja meeskond, kes kõik teevad tööd selle nimel, et kõik läheks nii nagu plaanitud. Kuid mingil hetkel väsib ka kõige innukam ja just siis on vaja kogukonna ja kohaliku omavalitsuse tuge, et tekiks jõud ja tahe edasi rühkida.

Ehk jätkuvad maadlusvõistlused ja muusikakool ka edaspidi, aastate ja aastate pärast. Maadlusvõistlused on end Eesti spordimaastikul juba tõestanud, ka Põltsamaa muusikakoolist on sirgunud tublisid muusikuid. Seega põhjusi ka edaspidi sama vapralt jätkata leidub rohkem kui küll.

blog comments powered by Disqus