Sündis viis uut rekordit

Laupäevases leitsakus toimunud 51. Otto Erimaa mälestusvõistlused kergejõustikus olid Paduvere staadionil osavõtu- ja rekorditerohked. Püstitati koguni viis uut mälestusvõistluste rekordit. Midagi taolist pole sel sajandil ühel võistlusel varem juhtunud.

Eriti osavõturohked olid naiste alad, kus kaasa tegid treener Piret Kolli õpilased. Näiteks 60 m jooksus oli 10, kuulitõukes ja kettaheites 11 osalejat. Maakonnas polegi teist nii suure osavõtjate arvuga kergejõustikuvõistlust tänavu olnud. Ning sportlike tulemuste tase oli kõrge.

Viiest uuest rekordist kolm püstitas Liisbeth Kallis. Kõigepealt saavutas ta 60 m eeljooksus ajaks 8,1, kuigi hiljem finaalis pidi tunnistama Birgit Pihlaku paremust, kes sai ajaks 8,3. Kaugushüppes saavutas Kallis uueks rekordiks 5.49, ületades kindlalt 18 aastat Ann Hannula nimel püsinud rekordi. Kolmikhüppes olid Liisbeth Kallise rekordnumbrid avakatsel saavutatud 11.49.

Kärtyn Kaljusalu püstitas uue rekordi 800 m jooksus ajaga 2.33,5. Lisaks sellele oli Kaljusalu võidukas veel kolmel alal: kuulitõukes 9.17, odaviskes 28.87 ja heidete kolmevõistluses 1289 punktiga.

3000 m distantsil jooksis uue suurepärase rekordi Teele Olgo, lõpetades ajaga 11.55,9.

Võistlusõhtu põhialal kettaheites oli naistest aga parim Sandra Lääne-Velt, kes saavutas tulemuse 27.38.

Meeste samal alal oli tulemuste tase küll kehv, kuid konkurents väga tihe. Esimesed kolm heitjat mahtusid 17 sentimeetri sisse. Võitis üllatuslikult Tiit Lääne 28.96-ga. Järgnesid Sander Õunapuu tulemusega 28.82 ja Andres Kangur 28.79-ga.

Sander Õunapuu noppis kaks esikohta jooksualadel, võites 60 m jooksu 7.8-ga ja 800 m 2.40,67-ga. 3000 m distantsil sai võidu aga Suurbritannia esindaja Richard Knowelden ajaga 11.58,3. Kaugushüppe võitis Hans-Johannes Kallis 4.05-ga. Andres Kangur oli 10.78-ga parim kuulitõukes. Hillar Vaino võitis kaks ala. Odaviskes sai ta kirja 48.56 ja heidete kolmevõistluses 1491 punkti.

Laste ja noorte lühimaajooksudes olid edukad Marta Hurt, Kirke Lehtla, Johannes Varblas, Romina Rosin, Johanna Võsaste, Kärt Lehtla, Assar Rosin ja Mari-Leene Rosin.

Pikal võistlusõhtul, mis lõppes kell 22, näitasid tugevat sisu nii mitmed noored kui ka veteranid, kes enda hooaja parimaid tulemusi tegid. Suure panuse andsid võistluse õnnestumisse alade kohtunikud Väino Ling, Piret Koll ja Maiu Veltbach, samuti teised abilised. Võistlust toetasid Eesti Kultuurkapital, Jõgeva vald, SK Illi, ScandiWood ja OÜ Juta & Kaido.