Sügisõhtu jutud Maarja rahvamajas

Läinud laupäeval toimunud peoõhtu oli eriline selle poolest, et maja lõhnas veel värskest värvist: sanitaarremondijärgne hooaja avapidu peeti ju alles nädala eest. Remondi teeb aga omakorda eriliseks asjaolu, et see sai suures osas tehtud kahe kleenukese naisterahva jõul. ?Hea meel on muidugi, et hakkama saime ja pärast esimest pidu krohv seina jäi,? ütles rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg, sest tema ja samas majas töötav Anne Otsus need ?remondimehed? olidki. Tiia möönis siiski, et päris ilma meesterahva jõuta läbi ei saadud, kuid vabatahtlikke abilisi õnneks leidus. Ja et see remont oli vaid hädapärane iluravi. Maarja rahvamaja, tegelikult kiriku pastoraadihoone, vajab kahtlemata kapitaalremonti.

Igatahes on vana maja toad ja saal nüüd veel hubasemad, isegi vanad mööblitükid, mis üle värvitud või leidlikuma rakenduse leidnud, tunduvad justkui uued. Seda tunnistas ka Maarja-Magdaleena küla rahvas, kes laudade taha mälumängule kogunes.

Küsimused koostas ja esitas Ülo Nõlvak. Teda ja tema küsimusigi teavad kohalikud nuputamishuvilised juba aastaid. Teemad on kirjandus, muusika, sport, ajalugu, loodus. Ei unustata rahvatarkusi ja vanasõnugi. Tavaliselt puudutab mõni küsimus vastajate koduküla või -valda, vahel ka naabreid oma maakonna piires. Ja ikka veetakse staazikaid nupumehi sisse mõne küsimusega, mida varemgi samas esitatud on. ?Oh, kuidas mul meeles ei olnud!? haarasid seegi kord mitmed võistlejad peast, kui ei tundnud kirjelduse, pesitsuspaiga ega rahvaliku nime sisask järgi ära ööbikut.

Igatahes läks seekord eriti hästi, sest Ülo Nõlvaku sõnul püstitati kohalik rekord: 30 küsimuse eest sai võitjameeskond koosseisus Sirje Teesaar, Vete Ansip, Arne Rebane ja Sulev Raju võimalikust 62 punktist tervelt 45! Nii suurt punktisummat ei ole mängujuhi sõnul varem Maarja võistlusel saadud ja ta julgeb loota, et järelikult ei olnud ka küsimused üle mõistuse rasked.

Küsimuste vahel ja autasustamisele järgnenud peol lõbustasid rahvast pillimees Meelis Külaots Konguta rahvamajast ja ?Üks tore tädi Marika? ehk Marika Reiko.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus