Sügislaager Piiriojal

Torma Põhikooli sügislaager toimus seekord 9. ja 10. septembril Peipsi järve ääres Piiriojal. Esimesena startis kell 10 kooli juurest 17 jalgratturit koos kahe õpetajaga ja hiljem sõitsid ülejäänud neile bussiga järele.

Laagriplatsile jõudes tuli püstitada telgid. Neid oli raske üles seada, sest ilm väga tuuline. Kui see oli tehtud, heiskasime laagrilipu. Selleks oli Piirioja logoga rätt, mille said ka kõik laagris viibijad. Sellel aastal heiskasid lipu IX klassi õpilased Karmen Vainu ja Gened Sander.

Saabus aeg tõsise ja õpetliku jutu kuulamiseks. Meiega vestles Viru Üksik-Jalaväepataljoni ülem, kes rääkis, et kõige aluseks sõjaväes on distsipliin. Kui loeng läbi sai, jagati meid kaheks rühmaks, üks rühm läks relvi vaatama ja teine autodega sõitma. Suur kogemus oli relvade käes hoidmine ja juba nende nägemine tekitas ärevust. Autodega sõitmine oli ka tore.

Meile korraldati võistlusmänge, kus tuli nii roomata kui ka joosta, kandes 15- kiloseid kotte. Toimus viktoriin, kus parimaid teadmisi näitasid õpetajad.

Vabal ajal sai mängida palli ja lauamänge, käia saunas. Õhtul pidi iga klass esinema ja kõik said sellega suurepäraselt hakkama. Oli nii tantsu, laulu, näidendeid kui ka lihtsalt mänge. Seekord süütasid lõkke iga klassi vanemad, aga öövalve puudus. Õhtul oli väga elav disko.

Järgmine päev algas võistlusmängude ja loenguga. Töö toimus kahes grupis. Loengus räägiti välitegevuse ohutusest ning õpetati tegema vilet ja süütama lõket ilma tikkudeta.

Selleks, et me näljast kokku ei variseks, tegid tädi Liivi ja Berit meile väga head süüa. Suured tänud neile!

Kõige rohkem nalja tegi meile kõigile sõduritel kaasas olnud väike koer, kes oskas laulda. Kui õpetaja Viesemann fanfaari puhus, et uue ürituse alustamiseks märku anda, laulis kutsu temaga kaasa!

Laager lõpetati lipu langetamisega. Seda tegid meie kõige nooremad laagerdajad ? V klass.

Laager oli väga tore ja loodan, et järgmisel aastal tuleb see veelgi vahvam.

KRISTEL JOOST,
Torma Põhikooli IX klassi õpilane

blog comments powered by Disqus