Sügisjooksul osales kakssada last

Möödunud laupäeval peeti Jõgeva staadionil juba kolmas laste  sügisjooks, millest võttis tänavu osa kakssada jooksjat. Raja ääres hoidis lippajatele pöialt pea samapalju lapsevanemaid.

 

Võistluse peakorraldajal Andres Niinemäel oli siiralt hea meel, et osalejate arv on igal aastal kasvanud. “Seda sündmust juba teatakse ja oodatakse,” ütles Niinemäe,  kinnitades, et korraldajate eesmärk on teha lastele jooksmine ja sportimine üldse atraktiivseks, mitte kurnavaks tegevuseks. Tulijaid oli igalt poolt Jõgeva maakonnast ja ka kaugemaltki. Jooksjaid oli kohale tulnud isegi Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Põlvast.

Laste sügisjooksu deviisiks on aegumatu lause: tähtis pole võit, vaid osavõtt. Seda ilmestas fakt, et kõik jooksuvõistluse lõpetajad said finišis väikese preemia tubli osavõtu eest. Päeva muutsid lõbusaks ka maskotid, kes osalejaid ergutasid ning jagasid ka magusaid auhindu. 

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt” lang=”ET”>Maskottide meistrivõistlused võitis Lõvi Leo

Jooksjaid oli igast vanuseklassist alates paariaastastest. Kõige pisematel aitasid joosta vanemad. Siiski ei tohtinud nad oma võsukesi jooksurajal käest tirida. Olgem ausad, nii pisikestele on sajameetrine jooksudistants parajaks katsumuseks. Siiski tulid ka kõige pisemad sellega toime. Kui igas jooksus käis heitlus peaasjalikult esikohale, siis kõige vanemate tütarlaste klassis võitsid kõik osalejad. Nimelt otsustasid 15-16-aastased neiud läbida raja rahulikus tempos koos ning ka lõpetada koos. Seega said kõik osalejad selles vanusegrupis esimese koha.

Päeva naelaks olid siiski maskottide Eesti meistrivõistlused. Sel korral pidi olude sunnil tänavuse sügisjooksu vahele jätma päästekoer Nublu, see-eest osales esmakordselt Chupa-Chupsi Pulgakommipoiss.

Võistluse alguses oli näha, et tegemist on debütandiga, sest Pulgakommipoiss hakkas jooksma hoopis vales suunas. Uuele tulijale anti eksitus andeks ning võistlusele anti kordusstart.

Eelmisel aastal maksis kass Felixile liigne kiirustamine kätte ning ta kukkus üsna õnnetult. Sel korral ei hakanud Felix riski võtma ja alustas tagasihoidlikumalt, kuid väge oli täis hoopis politsei maskott Lõvi Leo, kes võttiski kindla võidu.

Leo tunnistas, et on piisavalt trenni teinud. Uskumatul kombel jäi viimaseks Eesti Energia Elektrijänes, kes põhjendas tagasihoidlikku jooksutempot sellega, et peab energiat säästma  Tallinna tagasi jooksmiseks. Väidetavalt tuli ta Jõgevalegi joostes.

Septembrikuu kolmandal laupäeval

Kõikidele osalejatele pakuti kehakinnituseks Külmalinna küüslaugusuppi, mis oli seekord lastele mõeldes veidi mahedam. Suppi jätkus kõigile ning osalejad jäid sellega  rahule. Energiat taastati pärast jooksu ka Felixi kõrrejoogiga.

Võistluse korraldaja Andres Niinemäe oli väga tänulik sponsoritele ja kõigile, kes tulid nõu ja jõuga appi. “Eks toetajaid on ikka vaja. Polegi tarvis, et kõik sponsorid annaksid ainult raha või asju, hea meel on ka selle üle, kui keegi tuleb lihtsalt appi korraldama,” kinnitas  Niinemäe.

Laste sügisjooks toimub kindlasti ka järgmisel aastal. Nüüdseks on paika pandud, et jooksuvõistlus toimub igal aastal septembri kolmandal laupäeval, seega oodatakse lapsi  2012. aastal jooksma 15. septembril.  

Jõgeva Sügisjooks 2011 tulemused 

Kuni 3-aastased tüdrukud, 100 meetrit

 1. Karmen Terras

 2. Kirke Rääk

 3. Karmen-Heleri Kalde

Kuni 3-aastased poisid, 100 meetrit

 1. Daniil Lavruškin

 2. Sigmar Retpap

 3. Sander Litvin

3-4-aastased tüdrukud, 200 meetrit

 1. Johanna Elisabeth Võsaste

 2. Karola Sild

 3. Liivika Noormägi

3-4-aastased poisid, 200 meetrit

 1. Janar Šternfeld

 2. Greek-Emil Pärn

 3. Lehola Vaarpuu

5-6-aastased tüdrukud, 400 meetrit

 1. Heidi Sild

 2. Laura Eliisa Kiisler

 3. Kaisa Neimann

5-6-aastased poisid, 400 meetrit

 1. Rasmus Randoja

 2. Rikardo Paabort

 3. Kevin Pärnamets

7-8-aastased tüdrukud, 400 meetrit

 1. Kärtlyn Kaljusalu

 2. Karolina Roos

 3. Elisabet Hein

7-8-aastased poisid, 400 meetrit

 1. Kristo Voitk

 2. Kevin Tühis

 3. Romet Hannula

9-10-aastased tüdrukud, 400 meetrit

 1. Kristel Lalin

 2. Britta Kasela

 3. Ingelo Raja

9-10-aastased poisid, 400 meetrit

 1. Mattias Säärits

 2. Carlos Aland

 3. Romet Alling

11-12-aastased tüdrukud, 800 meetrit

 1. Sandra Vaher

 2. Annabel Saar

 3. Käthlyn Kruberg

11-12-aastased poisid, 800 meetrit

 1. Sander Õunapuu

 2. Joosep Lamp

  </li>

 3. Antti Arumäe

13-14-aastased tüdrukud, 800meetrit

 1. Mirjam Võsaste

 2. Stella-Ingrid Liinamäe

15-16-aastased tüdrukud, 800 meetrit

   1. Kerly Järv

   2. Kätry-Aveli Säärits

   3. MerilinVipper

15-16-aastased poisid, 800 meetrit

 1. Taivo Pärnamets

 2. Sander Ilver

 3. Rauno Vöörmann

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus