Sügisel puhka Eestis! Mida pakub Jõgevamaa?

EASi Turismiarenduskeskus korraldab Puhka Eestis sügiskampaaniat juba kolmandat aastat. Selle kampaaniaga soovitakse toetada kohalikke turismiettevõtjad ning motiveerida neid pakkuma atraktiivseid puhkamisvõimalusi.

Kampaania eesmärgiks on pikendada turismihooaega Eestis ja panna kodulehe www.puhkaeestis.ee külastajad aktiivselt mööda Eestit liikuma ning erinevaid paiku külastama. Kampaania kodulehelt leiab üle 130 idee, kuhu sügisel Eestis minna tasuks.

Sügiskampaania kodulehelt www.puhkaeestis.ee leiavad kõik huvitatud eesti- ja venekeelset teavet sügistoodete, populaarseimate külastuskohtade ja muu puhkamiseks olulise kohta. Puhkamisvõimalusi saab otsida kaardipõhiselt ning regioonide ja tegevuse järgi. Samuti loositakse kampaania raames tarbijamängus osalejate vahel välja mitmeid atraktiivseid auhindu.

Jõgevamaa reklaamib selle ürituse käigus kuut puhkamisvõimalust. Suuremate maakonda tutvustavate huviväärsustena on välja pakutud Elistvere loomapark, Laiuse ordulinnuse varemed ja Rajaküla vanausuliste palvela koos kellatorniga.

Eraldi on aktiivsust üles näidanud Mokko talu, kus on olemas hobused, saab kala püüda ja lihtsalt puhata. Samuti on end iseseisvalt välja pakkunud Laiuse käsitöökoda Kuldne Õlg ehk Laiuse õlemuuseum, kus on üleval püsinäitus, mis tutvustab erinevates tehnikates õlest, roost ja kasetohust valmistatud esemeid ning õlest ehitustööd ja toakaunistusi. Sealt saab ka meeneid kaasa osta või koguni tellida ? vastavalt soovile valmistatakse konkreetne toode. Veel reklaamitakse eraldi kanuumatku Põltsamaa jõel.

Tegelikult on ju Jõgevamaal kauneid kohti ja põnevaid vaatamisväärsusi kordades rohkem, selles loos on mainitud vaid need, mis selle kampaania tarbeks koostatud kodulehelt ja kaardilt vastu vaatavad.

Turismiarenduskeskus on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse allüksus, mille tegevuse eesmärgiks on suurendada Eesti kui reisisihi tuntust, korraldada ja koordineerida turismitoodete arendustegevust ja turismialaste turu-uuringute läbiviimist ning turismialast väljaõpet. Samuti pakutakse võimalust osaleda rahvusvaheliste turismiorganisatsioonide töös.

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus