Sügisel jalad sooja!

Jõgeva linna noortekeskuses alustati “SokiSahtli” projektiga. Ligi  200 kohalikku noort saavad võimaluse disainida endale sügiseks ja talveks vahvad sokid.

Eelmisel nädalal saabus noortekasse rõõmustav teade. Avatud noortekeskuste projektikomisjon otsustas täies ulatuses rahastada Jõgeva linna noortekeskuse projekti “SokiSahtel”. Jõgeva noorsootöö peaspetsialist Nele Graverson rääkis, et idee sai alguse juba eelmisel sügistalvel, kui paljud külastajad jõudsid noortekeskusse märgade jalgadega. Nele palus neil kohe märjad sokid jalast võtta, kuivama panna ja  sooja teki sisse mässituna sokkide kuivamist oodata.

Et noored ei viitsi kuulata loengut jalgade hügieenist, otsustati  korraldada sokisahtlikampaania. Noortekasse” on juba varutud kastitäis sokke, mida igaüks ise tekstiilivärvidega disainida saab.

Alguses oli plaanis tegelda 100 sokipaariga, kuid praegu tundub, et neid võib olla koguni paarsada. Nele sõnul on sokkide disainimine pikem ettevõtmine ja kindlasti ei lähe kõik neist kohe käiku. Sokke disainitakse siin kogu sügise ja talve jooksul. Sokkide värvimise ajal räägitakse aga noortele ka jalgade eest hoolitsemisest ning sellest, kui oluline on hoida külmal ajal jalad soojad ja kuivad.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus