?Sügisball? valiti Veneetsia filmifestivali võistlusprogrammi

Aastate jooksul on Veneetsia festivali peapreemia Kuldlõvi võitnud sellised filmikunsti suurkujud nagu Ingmar Bergman, Luchino Visconti, Jean-Luc Godard, Oliver Stone jt.

??Sügisball? räägib inimeste eraldatusest ja võimetusest teisteni jõuda?, kommenteerib filmi re?issöör Veiko Õunpuu. ?Samas leidub seal muigeid ja absurdi ning mõni vastavalt häälestunud vaataja võib isegi laginal naerda saada.?

Filmivõtted toimusid käesoleva aasta alguses Lasnamäel, kus näeme argipäevast draamat, milles ristuvad kuue magalaelaniku elud.

??Sügisballi? vastu tundis esialgu huvi hoopis festivali kõrvalprogramm ?Giornate Degli Autori?, aga kuuldused heast filmist levisid lõunamaise sooja tuulega kiirelt põhiprogrammi valijateni ja nii me saimegi ühel päeval kutse osaleda nende ?Orizzonti? võistluses, mis peaks näitama maailma kino uusi suundi. Minu jaoks on see kutse ennekõike ilus kompliment,? kommenteeris filmi produtsent Katrin Kissa.

Filmi taga seisavad samad tegijad, kes 2006. aastal võitsid Veiko Õunpuu esimese lühifilmiga “Tühirand” pea kõik kohalikud filmiauhinnad. Film sai Eesti Filmi Päevadel ?Parima Filmi? tiitli ning Eesti Ekspress on ?Tühiranda? koguni pidanud üheks paremaks iseseisvuse ajal tehtud filmiks. ?Tühirand? ringleb hetkel rahvusvahelistel filmifestivalidel ning hiljuti omandas filmi Saksa ja Prantsuse teleõigused telekanal ARTE.

Eestis esilinastub ?Sügisball? 13. septembril.

KATRIN KISSA,
produtsent

blog comments powered by Disqus