Südamenädala avaüritusel oli osalejaid üle kolmesaja

Pühapäeval peeti käimasoleva südamenädala avaüritus seitsmes Jõgevamaa asulas, kus osales üle kolmesaja tervisesportlase, kes läbisid päeva jooksul  kokku rohkem kui kaks tuhat kilomeetrit.

Jõgeva spordihoone Virtus ette kogunes pühapäeva keskpäevaks veidi üle saja inimese. Jalgratastega osalejad startisid rattaorienteerumisele, mille käigus tuli läbida kontrollpunktid Siimustis, Kuristal, Jõgeva alevikus, Laiusel, Kuremaal ja Kassinurmes. Ratturid lubati võistlusrajale vaid korraliku turvavarustusega, see tähendab, et peas pidi olema kaitsekiiver ning seljas soovitavalt ka helkurvest.  Need, kel jalgrattaid polnud, läbisid orienteerumisraja linna piires.

Enne orienteerumisradadele minekut rääkis Jõgeva haigla füsioterapeut Martin Toht, mida sportimisel jälgida ning millist varustust kasutada. Soovijad said mõõta ka oma vererõhku ja pulsisagedust.

Tervisepäeval osalesid ka ettevõtete ja kollektiivide esindajad. Enim paistsid silma folklooriseltsi Jõgevahe Pere tantsurühma naised, kes lõid kaasa rahvariietes ja kellel oli kaasas suvise tantsupeo plakat. Tantsunaiste endi sõnul on tervisepäeval osaleminegi heaks ettevalmistuseks suvel Jõgeval peetavaks suureks peoks.

Pärast paaritunnist orienteerumist linnas ja vallas koguneti uuesti spordihoonesse Virtus, kus osalejatele jagati tervislikke auhindu ja meeneid. Aktiivseim kollektiiv, kelleks tunnistatigi Jõgevahe Pere seltsi rahvatantsijad, sai auhinnaks SA Kalevipoja Koda seiklusraja külastuse. Kõikide tervisepäeval osalenute vahel loositi välja raamatuid, spordivahendeid ning ka pääsmeid mitmesugustele üritustele.

Südamenädalat viidi läbi ka maakonna teistes asulates. Palamusel tegeleti pühapäeval kepikõnniga, Põltsamaa linnas, Tormas, Voorel ja Tabiveres said inimesed osa tervisekõnnist. Ühtekokku osales vabariikliku südamenädala avaüritusel Jõgevamaal veidi üle kolmesaja inimese.  

Südamenädala tervisepäeval osalenute arv

                                    Osalejaid                     läbitud kilomeetreid  

Tabivere vald                  51                                             344

Torma vald                     32                                             258

Palamuse vald               29                                             261

Põltsamaa linn               36                                             198

Põltsamaa vald              51                                             112

Saare vald                     22                                             149

Jõgeva linn                   107                                            690

Kokku                          328                                           2012

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus