Südamekuu sportlik mängudeõhtu

Neljapäeva, 26. aprilli õhtupoolikul kogunesid Jõgeva lasteaia Rohutirts lapsed koos peredega lasteaia õuealale, et osaleda perespordiüritusel.

Selle ettevõtmise eesmärk oli tuua pered välja aktiivselt liikuma ja ühiselt kvaliteetaega veetma.

Lasteaia tervisemeeskonna eestvedamisel valmistati ette mängud, mis olid jõukohased nii suurematele kui väiksematele lastele.

Liikumisõpetaja juhendamisel alustati soojendusvõimlemisega. Pärast hoogsat „Lõvilugu“ jätkati tegevusi nummerdatud mängupesades. Kõikidel osalejatel tuli läbida kuus mängupesa, kus neid juhendasid kogemustega lasteaiaõpetajad. Abiks oli kaks Jõgevamaa gümnaasiumi õpilast.

Suurt elevust ja lusti sünnitas mäng langevarjuga. Langevarjust kinni hoides tuli koos meeskonnaga pallimere palle õhku visata. Mäng loeti lõppenuks, kui kõik pallid olid langevarjult maha kukkunud.

Sabapalli viskel üle nööri mängis vingerpussi tuul. Ühes pesas pandi mängult kartulit maha, banaanikullis tuli jalgadele valu anda. Eriti tuliseks osutus hobuste jalgpall ja üheskoos tuletati meelde ka vanavanemate aegset hobusemängu.

Lasteaia tervisemeeskond loodab, et mängudeõhtu oli peredele innustuseks, et edaspidigi koos sportlikult aega veeta. Tagasisidena jäi kõlama mitme lapsevanema positiivne soov: „Järgmisel aastal uuesti!“

TIIA VESKI, lasteaia liikumisõpetaja

blog comments powered by Disqus