Stsenarist Martin Alguse uus aasta on alanud igati hästi

Vaatame eelmise aasta Jõgevalt pärit eesti parima stsenaristi auhinna pälvinud näitleja, kirjanik ja stsenarist Martin Algusega tagasi aastasse 2020. Algus andis välja raamatu „Tagamaa“, esilinastusid tema stsenaariumitel põhinevad telesarjad „Valguses ja varjus“ ning „Tulejoonel.


Eelmisesse aastasse mahtusid veel ka „Lahutus Eesti moodi“ teise hooaja filmimine ning mängufilmi „Soo“ võttepäevad. Graafik on olnud kindlasti tihe ja omamoodi pingeline ning uurisime Martinilt, kuidas ta ise aasta rahule jäi ning mis tagasisidet juba tehtud projektid saanud on. Stsenarist räägib loomulikult ka põnevatest uutest projektidest, mis sel aastal ees
ootamas on.

Talv pakub rõõmu

Uus aasta on alanud Martini sõnul väga hästi, sest selle aasta talv on lausa imeline. Stsenarist naudib seda, mida loodusel pakkuda on ja veedab palju aega õues. „Aastavahetus möödus rahulikult pereringis, olen üsna palju looduses käinud ja toas passimisele vaheldust otsinud. Hea meel on tõelise talve üle, mis lõpuks terve selle pandeemiat täis aasta puhta valge
vaiba alla pühkis,“ kirjeldab Martin.
Kui vaadata tagasi Martini tegusasse 2020. aastasse, siis saame loetleda üles päris mitu projekti, mis sel aastal ilmavalgust nägid. „Pandeemia segas küll pidevalt kaarte, aga kokkuvõttes võib öelda, et õnneks sai planeeritud asjad kõik ära tehtud,“ räägib Algus. Kõik justkui loksus paika ning projektid pandeemia tõttu ära ei jäänud.
„Kuigi draamasari „Valguses ja varjus“ pandi esimese karantiini ajal seisma, saime sarja veidi hiljem kahe pandeemialaine vaheajal kenasti üles filmida. Samuti läks ka meie uue
mängufilmi „Soo“ võtetega, mis jäi suhteliselt ohutusse perioodi.
Õnnesärgis oli ka sari „Lahutus Eesti moodi“, millel filmisime sellel aastal teist hooaega, see sai tehtud ilma koroonahäireta. Küll aga uue põnevussarja „Tulejoonel“ võtetega meil enam nii hästi ei läinud. Pidime haigestumise ja kontaktsete tõttu palju pingelisemates oludes töötama,“ räägib Algus.

Hästi vastu võetud

Praeguseks on Martini stsenaariumi põhjal filmitud Elisa originaalsari „Valguses ja varjus“ publikule kättesaadav juba kolm kuud ning stsenarist on vaatajate poolt juba ka tagasisidet kuulnud.
Verivärske „Tulejoonel“ sari veel aga kogub tuntust ja vaatajate kiidusõnu. „„Valguses ja varjus“ on saanud väga positiivset tagasisidet. „Tulejoonel“ on praegu veel nii uus sari, et polegi palju tagasisidet saanud, aga olen siit-sealt ikka ka positiivset kuulnud. Plahvatusohtliku teema kõrval on selles sarjas ka haruldaselt palju Eesti tippnäitlejaid koos, neid on seal põnev erinevates kombinatsioonides suhtlemas näha. Olete näiteks varem näinud, kuidas Peeter Oja tooli külge seotud Marko Matveret piinab? Režissöör Ergo Kuld on meie meeskonnaga tõsiselt asja kallal ja kõik sarjas toimuvad plahvatused tuli
reaalselt korraldada. See oli tiimile mitmes mõttes väga keeruline väljakutse,“ räägib Algus. „Tulejoonel“ sarja uued osad laekuvad hetkel nädalase vahega Elisa Huubi, vaatamisküps on praeguseks viis osa kuuest.
„Meie mastaape arvestades on see sari üsna suurejooneline ettevõtmine, toimub plahvatusi ja tagaajamist, näeme uudseid tegelaskujusid, pinge kruvib tõusvas joones kuni viimase plahvatuseni välja,“ soovitab Algus sarja kõigil vaadata.
Veel üks Martin Alguse suurprojekt nägi ilmavalgust novembris. „Mu raamatus „Tagamaa“ on kümme juttu: seal on inimlikku draamat, on põnevust ja huumorit, aga ka loodusetunnetust, mis viib kaasa kuskile, kuhu saab ainult kirjanduse kaudu. Neid jutte olen kirjutanud pikema perioodi jooksul, vanim lugu on juba üle kümne aasta tagusest ajast. Lõpliku lihvi said lood aga kevadel koroonapausi ajal, kui võtted seisma pandi ja tekkis natuke vaba aega.
Üks lugu „Tagamaa“ kogust on otseselt koroonaajast mõjutatud, selles loos pääseb rändloomaaiast lõvi välja ja terve väikelinn on korraga hirmust halvatud kuni ohtlikku looma taga otsitakse. See on korraga põnev ja halenaljakas vaste koroonakriisile, milles nakkuse asemel kardetakse ohtlikku kiskjat,“ kirjeldab Algus.
2021. aasta tõotab tulla uute tuulte ja põnevate projektidega nii vaatajate kui filmitegijate jaoks. „Tegeleme hetkel mitme mängufilmi ettevalmistamisega. Kevadel algavad komöödia „Jahihooaeg“ võtted – see on üks parajalt pöörane naistekomöödia kolmest omadega ummikusse jõudnud sõbrannast. Suve jooksul kavatseme üles võtta ka teise komöödiafilmi,
milleks on „Suvitajad“. Filmi aluseks on Juhan Smuuli legendaarne jutustus, mille järgi vändati 1978. aasta kultuskomöödia „Siin me oleme“.

KADRI MUSTJÕGI

blog comments powered by Disqus