Stigmar Cup?i võit läks Riiga

Pärast reedest ja laupäevast mängupäeva näis Keizarmezs võitmatuna: Rakvere SK/Tarva olid nad alistanud 94:73, BK Jurmala 80:67, Sankt Peterburi Kalininskaja 79:64 ja Kuremaa SK/Tartu Salva 83:81. Pühapäeva hommikul sekkus riialaste võiduplaanidesse aga Kohila SK/Orgita, kes sai neist jagu tulemusega 72:61 ja tõusis turniiritabelis samuti nelja võiduga (St Peterburi olid nad alistanud 80:70, Kuremaa 79:66 ja Rakvere 91:36) kaasliidriks. Kohila poisid pidid, muuseas, viimase veerandtunni Riia vastu ilma juhendajata mängima, sest treener Jüri Pritsin sai kohtunikelt liigse suurpruukimise eest esmalt tehnilise vea ning hiljem saadeti ta mängusaalist hoopis välja.

Pärast seda mängu jäi esikoha saatus hoopis Jurmala ja Kuremaa poiste otsustada. Nendevahelises jõuproovis oli tulemusega 100:69 parem BK Jurmala, kellele see oli samuti neljas võit. Seega tekkis Riia, Jurmala ja Kohila vahel n-ö surnud ring ning punktide vahe andis esikoha riialastele, teise koha Jurmalale ja kolmanda Kohilale. Kui Kuremaa poisid oleksid Jurmala alistanud, oleks esikoha saanud Kohila ja Riia pidanud leppima teise kohaga.

Neljandale kohale platseerus turniiril kahe võiduga Sankt Peterburi Kalininskaja, viiendale ühe võiduga Kuremaa SK/Tartu Salva ja viimasele, kuuendale kohale võiduta jäänud Rakvere SK/Tarvas. Kuremaa SK/Tartu Salva mängudest on kahe tulemused veel märkimata: Rakvere SK/Tarvast võitsid nad 81:67 ning kaotasid Sankt Peterburi Kalininskajale 54:75.

Rüblikutest meesteks

Stigmar Cupi sümboolsesse mängijateviisikusse valiti Kristaps Straume (Riia Keizarmezs), kes teenis ühtlasi turniiri kõige kasulikuma mängija auhinna, Gintaras Dalke (Kuremaa SK/Tartu Salva), Vitali Bezrukov (Sankt Peterburi Kalininskaja), Anti Hanson (Kohila SK/Orgita) ja Kristaps Verascagins (BK Jurmala). Reedeõhtuse kolmepunktivisete võistluse võitis 15 punktiga Erkki Voronin Kohila SK/Orgitast.

Neljandat aastat toimunud turniiri peatoetaja oli spordisaalide sisustust müüv OÜ Stigmar, õla panid alla ka Kuremaa Spordikool, Kuremaa Ujula, AND1, Põltsamaa Felix, OÜ Töörõõm, Torma spordiklubi ja Mart Meeru ning Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

Peasponsor Stigmari juhatuse esimees Peeter Ainsam ja tegevdirektor Marek Ainsam olid laupäeval ka turniiri jälgimas.

?Kuremaa noorteturniiri oleme toetanud sellepärast, et see käib meie kui endiste spordimeeste ja praeguste spordivarustuse müüjate põhimõtetega kokku,? ütles Marek Ainsam. ?Me ise käivitasime omal ajal tänavakorvpalliturniiride sarja ning oleme seda kümme aastat toetanud. Selle sarja käigus meil siinse turniiri ühe korraldaja Raivo Trallaga sidemed tekkisidki.?

?Stigmar Cupil võistleb kogu aeg üks ja sama aastakäik korvpallipoisse ja nende rüblikutest noorteks meesteks sirgumist on olnud päris huvitav jälgida: mõnda ei tunne enam äragi,? lisas Peeter Ainsam. ?Siinsel turniiril saavad Eesti korvpallipoisid võrrelda oma võimeid sel alal tugevate naabermaade ? Läti, Leedu, Venemaa ja Soome ? eakaaslastega ning saada kasulikke kogemusi, mis neile edaspidi marjaks ära kuluvad.?

Annuk ?süüdi?

Küsimusele, miks osalevad Stigmar Cup?il just 1992. sündinud noormehed, vastas Raivo Tralla, et ?süüdi? on Kuremaa spordikooli selle aastakäigu poiste treener Toomas Annuk: ta suutis neist lihtsalt nii hea meeskonna vormida, et see vääris kohapeal turniiri käivitamist.

?Kuremaa on muidugi ülihea paik sellise turniiri korraldamiseks,? märkis turniiri pressiesindaja Margus Martin Rakverest. ?Ruumid, inventar ja olmetingimused on suurepärased, korraldajad tasemel ja toetajad järjekindlad. Noortele on selliseid eakaaslastega võimete võrdlemise võimalusi aga väga vaja. Seda enam, et kui teisi endale külla kutsud, siis kutsutakse sind ka teiste korraldatud turniiridele.?

Tartu Rocki korvpallimeeskonna treener Üllar Kerde oligi koos kahe Soome kolleegiga Kuremaa turniiri jälgimas just selleks, et leida sobivaid võistkondi tuleval aastal Lahtis toimuvale turniirile.

?Olen Kuremaa oludega tuttav sellest ajast peale, kui kolm aastat tagasi siin Eesti B-klassi koondisega Euroopa meistrivõistlusteks valmistusime: Raivo Tralla oli siis koondise abitreener,? ütles Üllar Kerde. ?Eesti Korvpallitreenerite Liidu esimehena korraldasin siin tänavu kevadel rahvusvahelise korvpallitreenerite seminari, mis arvatavasti ei jää viimaseks omataoliseks. Aga Stigmar Cup?il on alati huvitav jälgida teiste Eesti treenerite perspektiivikamate õpilaste käekäiku. Kuremaa SK võistkonnaski on ju kaks Eesti omavanuste koondise kandidaati ? Gintaras Dalke ja Rainer Jegorov.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus