Sten Soo töö märgiti konkursil ära

Kodanikupäevaks 2009 välja kuulutatud esseekonkursil “Loovad inimesed – edukas riik” märgiti ära ka Jõgeva Ühisgümnaasiumi 9. klassi õpilase Sten Soo töö.

Esseekonkursi eesmärgiks on saada üldhariduskoolide õppurite kirjutisi, mis näitaksid Eestimaa elu-olu ja inimesi, nende tegemisi-toimetamisi ning kooseksisteerimist.

Konkursist võisid osa võtta kõigi üldhariduskoolide IX – XII klasside õpilased, kusjuures iga konkursil osaleja võis saata võistlusele ainult ühe töö.

Sten Soo ütles, et on mitmetel esseekonkurssidel osalenud. Kõnealuse töö kirjutamisel oli talle suureks abiks Jõgeva Ühisgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Helge Maripuu.

“Mitu korda vaatasime koos õpetaja Maripuuga selle töö üle, lõpuks saatsime ära,” rääkis Sten.

“Kirjutasin oma essees, kuidas peaks üks riik  minu arvates välja nägema ja kuidas peaksid inimesed aitama kaasa sellele, et meie riik oleks tunnustatud ja väärikas.

Inimesed peaksid rohkem kaasa aitama sellele, et meie riigil läheks hästi. Kui suureks saan ja tööle lähen, sooviksin, et saaksin mingi heateoga hakkama ja tahan olla oma riigile hea kodanik,” tunnistas noormees.

Et tema töö ära märgiti, sai noormees teada konkursi kodulehelt.

Konkursil valiti välja kolm paremat ööd, ergutusauhinnad pälvisid üheksa, ära märgiti seitsme õpilase töö.

Esseekonkursi “Loovad inimesed – edukas riik” võitjad:

I koht –  Kristel Karu, Jüri Gümnaasiumi 12. klass.
II koht – Aleksandr Missak, Narva Soldino Gümnaasiumi 11. klass.
III koht – Jaanika Luht, Tallinna Ühisgümnaasiumi 11. klass

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus