Sten Oja sai Kouvola etapil pettumuse osaliseks

Paari nädala eest osales rallikrossiäss Sten Oja Soomes teisel meistrivõistluste etapil, kuhu ta läks suurte lootustega, kuid kus tal tuli auto käigukasti rikke tõttu põhivõistlusest kõrvale jääda.

 

Soome meistrivõistluste teine etapp peeti Kouvolas, kus Sten on ka varem osalenud, seega rada oli talle juba tuttav. Sten kirjutas oma blogis, et esimese päeva treeningsõidud läksid väga hästi ja need lisasid talle energiat. Muuseas andsid Ojale Kouvolas enne sõite nõu sellised kunagised ralliässad nagu Harri Rovanpera ja Toni Gardemeister.

Hommikusel vabatreeningul sai Oja kirja paremuselt teise aja. “Ei maksa muidugi üle mõelda, kuid midagi see näitas,” kirjutas ta. Seda panid tähele ka tema konkurendid, kes rääkisid sõiduaegade stendide juures ühest kiirest eestlasest, kellel tuleb silm peal hoida. “Olin Kouvolas ainus eestlane, võtan selle au endale,” mainis Sten.

Esimeses eelsõidus sai ta kirja viienda aja. Kiireimast mehest, möödunud aasta Soome meistrist Arto Määttäst lahutas Steni 2,4 sekundit. Teine eelsõit enam nii roosiline polnud. Määttä auto purunenud pooltelg leidis tee Steni Mitsubishi turbi radiaatorisse ja rajal vedelenud rauakolakas lõhkus Steni auto rehvi. “Lasin kaks ringi katkise rehviga, aga vaatamata sellele oli vahe kiireima mehega 6,3 sekundit,” meenutas Oja. Kolmas eelsõit jäigi Steni jaoks Kouvolas viimaseks proovikiviks. “Tegin väga hea stardi ja sain mõnda aega vabalt sõita, kuid siis lendas käigukast laiali,” rääkis ta. Sellega olidki Sten Oja sõidud selleks korraks sõidetud. SuperCar A-finaali Kouvolas oli Sten sunnitud raja kõrvalt vaatama, seal viibides sai ta ise finaalis rooli keeramisest vaid unistada.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus