Sten Oja on kahekordne Põhja-Euroopa meister

Möödunud pühapäeval juhtus Taanis Nysumi rallikrossirajal Põhja-Euroopa rallikrossi meistrivõistluste(NEZ) etapil see, mida kõik Eesti rallikrossifännid olid lootnud — Sten Oja võttis teist aastat järjest etapivõidu ja ka NEZ meistritiitli.

Eelmisel hooajal tegi Sten Oja NEZ-sarjas debüüdi ning võttis seal 1600 masinateklassis ka meistritiitli. Sel hooajal alustas Oja samuti hooaega NEZ-sarjas, kuid sel korral oli tema võistlusautoks Lada Samara asemel Mitsubishi Lancer ning võistlusklassiks 4WD ehk kõige võimsam masinaklass, kus sõidetakse nelikveoliste autodega.

Enne möödunud nädalavahetusel Taanis Nysumi rajal peetud etappi juhtis Sten Oja tabelit kahe punktiga. Meistritiitel oli siis juba käeulatuses. Siiski tuli Stenil ka viimasel etapil kõik välja panna, et võimsatele konkurentidele vastu saada. 

Hooaja algul olid prognoosid tagasihoidlikud

Meistritiitli jahil oli ka norralanna Camilla Antonsen, kes asus edetabeli teisel astmel, eestlasest lahutas teda vaid kaks punkti. Eelsõitudes oli kiireim mees Sten Oja, kes sai finaalis startida parimalt kohalt. Siiski sai finaalsõidus kõige paremini paigalt minema Antonsen, kes läks sõitu juhtima. Sten ei jätnud jonni ning õige pea oli ta Antonsesnist möödas, saavutas sellega ka etapivõidu ning oma karjääri teise NEZ-sarja meistritiitli. Teisena lõpetas sõidu taanlane Dennis Romer ning kolmanda koha sai Camilla Antonsen.

Hooaja algul rääkis Sten, et proovib NEZ-is häid tulemusi saada ning jäi oma sõnavõttudes ning prognoosides üsna tagasihoidlikuks. “Loodan, et konkurendid mind hooaja jooksul ka mõnel korral ikka poodiumile lasevad,” rääkis ta selle aasta kevadel ning on nüüdseks selle eesmärgi rohkem kui sajaprotsendiliselt täitnud. Neljast NEZ etapist võitis ta kaks — Lätis ja Taanis. Norras ja Leedus pidi ta leppima teise kohaga. Siiski piisas nendest tulemustest, et Põhja-Euroopa rallikrossi meistriks tulla.

Lisaks Sten Ojale võttis NEZ sarjast osa veel viis eestlast. 4WD masinaklassis sai viienda koha Helmet Palm, kel õnnestus osaleda etappidest Leedus ja Lätis. Ühe stardi said NEZ sarjas teha ka Andri Õun ja Valdur Reinsalu, kelle tabelikohad on kolmeteistkümnes ja neljateistkümnes.   

Eesti meistrivõistlused kestavad

Eestlastest osalesid sel hooajal NEZ 1600 masinaklassis veel Arvo Kask ja Janno Ligur, kes tegid mõlemad sarnaselt Helmet Palmile sel hooajal kaks starti — ühe Lätis ja teise Leedus. Kokkuvõttes saavutas Kask hooaja lõpuks üheteistkümnenda ning Ligur kaheteistkümnenda koha. Riikide arvestuses oli Eesti kaheksa riigi hulgas viiendal kohal. Rahvuste tabelis saavutas konkurentsitult esikoha Norra sõitjate võistkond.

Siiski ei pane Eesti rallikrossisõitjaid pärast NEZ hooaja lõppemist oma võistlusautosid garaaži. Nimelt kestab veel poole oktoobrini Eesti rallikrossi meistrivõistluste hooaeg. Helmet Palm, Sten Oja, Janno Ligur ja Arvo Kask võistlevad veel ka koduse meistritiitli nimel. Eesti meister selgub pärast kolme etappi, millest järgmine peetakse juba sel laupäeval Laitse rallikrossirajal.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus