Staazhikamate linnakodanike elulood saavad raamatuks

Auväärses eas elanikud panevad kirja ja räägivad oma elulugusid ja mälestusi, mis tänavu, Jõgeva linna 70. juubeliaastal raamatuna ilmuvad.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev kinkis linnavalitsuse nimel staazikamatele linnakodanikele vanaaegsete fotodega illustreeritud Jõgeva juubelikalendri ja traditsiooni kohaselt ka ümbriku preemiaga, mis seekord suurem kui varasematel aastatel.

“Ehk võimaldab see raha linna tähtpäeva-aastal kodusele peolauale midagi head panna,” ütles ta.

“Te olete meie raudvara, kes andnud panuse, saanud osa erinevatest sündmustest Jõgeva linna ajaloos. Soovin teile jõudu ja tervist ning energiat, et saaksite ka tulevikus koos käia ja mõttei vahetada, ” ütles  Viktor Svjatõ?ev klubi liikmete poole pöördudes.

Betti Alveri Muuseumi juhataja Toomas Muru rääkis möödunud aastal alustatud ettevõtmistest, kus muuseum jäädvustab vanemate linnaelanike elulugusid ja meenutusi. “Iga inimene näeb maailma erinevalt, seetõttu on ka iga lugu omanäoline. Nii saab huvitava ülevaate omaaegsest linna igapäevaelust, ka siinsete inimeste rõivastusest ja ning Jõgeval toimunud meelelahutus- ja kaubandusüritustest ? laatadest,  tsirkuseetendustest ning paljust muustki. Meenutustest, kus juttu ka kunagisest tänavapildist ja sellest, mis ühes või teises hoones asus, on tõsine abi ka meie muuseumi paigaldatava Jõgeva linna maketi valmistamisel. Makett peaks valmima märtsi keskel,” ütles Muru ja lisas veel, et tänavu annab Betti Alveri Muuseum välja raamatu kauaaegsete linnakodanike elulugudega.

“Mina räägin oma meenutustest kindlasti ka Jõgeva spordielust,” ütles omaaegne kuulus kiiruisutaja Aleksander Mandri.

Linna möödaniku ja tänapäeva teemalises vestlusringis osalesid ka abilinnapea Kalmer Kalmer Lain, linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja, sotsiaaltöö peaspetsialist Terje Kaldma ja kultuuritöö peaspetsialist Maie Puusepp, kes andis ülevaate Jõgeva juubeliaastal toimuvatest sündmustest.

Meeleolukaid muusikapalu akordionil mängis kokkusaamisel muusik Johannes Haav.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus