Staarijäljendusfestivali publiku lemmik ? Cramella Jõgevalt

Staarijäljendusvõistlus sai tegelikult alguse 2004. aastal Tartus, mil võistlus oli Tartu-sisene. Järgmisel aastal võeti ette Lõuna-Eesti ning tänavu otsustati võistlus korraldada üle-eestiline.

Publiku lemmik Cramella

Kui riietusruumi sisse astusime, toimus seal hirmus sagimine. Kui küsisime, et kas kellelgi on vaba hetk, et paarile küsimusele vastata, tulid nii siit kui sealt hõisked: ?Mina!!!? Lõpuks saimegi jutule ning põrandal istujate ja küsimustele vastajate hulka lisandus kohe mõni Cramella liige, kui tüdrukud ütlesid, et nad annavad intervjuud. Lõpuks sai neid kõiki kokku seitse. Gruppi kuuluvad Sigrid Mõisavald, Sigrid Kuusk, Kerli Kerb, Liina Laumets, Liina Sobak, Marta Makarevit?, Maarja Paulus.

Cramella ehk Jõgeva Ühisgümnaasium oli valinud imiteerimiseks Christina Aguilera loo Fighter &Dirty Mix 

Mis oli siiamaani kõige vaevanõudvam?

Kõik vastasid justkui ühes suust, et raskeimaks osutus laulu valimine. Lugu valiti ju video järgi. Ning kõik peab täpselt selline olema nagu videos. Tänu erimeelsustele lahkus Cramellast kaks tütarlast. Kui küsisime, et miks laulu valimine nii raske oli, vastasid tüdrukud, et kõigil on erinev maitse ning kompromissidele on raske jõuda. Lõpuks siiski leiti ühine meel ning valiti Christina Aguilera lugu Fighter&Dirty Mix.

Kas tegite midagi erilist ka, et sarnaneda võimalikult palju videole?

Öeldi, et erilist midagi ei tehtud, kui, siis ainult nii palju, et esitantsija juuksed on loomulikult lokkis, kuid video jaoks neid sirgendati. Samuti lisasid nad, et meik on täpselt sama mis videos ning riietus võimalikult täpne.

Kas riided on spetsiaalselt selle ürituse jaoks ostetud?

Kõik raputavad pead, riided on kõik ümber tehtud, kas enda või ema poolt. Mitte midagi pole juurde ostetud.

Mida tehakse siis, kui valesti läheb?

Improviseeritakse loomulikult, on kõigi kindel vastus, see on selline tants, et kui ka improviseerid ei ole sellest suurt lugu.

Kas närveerite ka?

Selle peale ütlesid kõik, et närvi eriti ei ole, kõik on ju selge ning see ei ole esimene kord, mil esinema peab. Mis seal ikka närveerida, ega see asja paremaks ei tee.

Mida arvate oma kohast finaalis? Publiku hulgas?

Tüdrukud kehitavad õlgu, et selle kohta ei oska midagi arvata, sest näiteks eelmine aasta tundus tants, mida esitati, väga hea, kuid ?ürii meelest oli see keskpärane.

Energilised tüdrukud ei ole siiski oma huumorisoont unustanud, sest naeratades rääkisid nad meile, et eelmisel aastal ei tulnud esikohta sellepärast, et ?üriis oli vähe mehi.

Mis ikkagi publiku poolehoiu pälvis?

Tumedate riietega esinejad liikumas rütmiliste liigutustega oma ?okeeriva etenduse lõpu poole. Peaesineja vahetab tumedad riided lumivalge pika rüü vastu ning seisab tooli peale, mis tõsiselt väriseb. Lõpuks kistakse ka valge rüü seljast ning selle alt paljastub väga  väljakutsuv riietus. Nahkpüksid ning punased aluspüksid.

 Publik reageeris sellele täiesti pööraselt. Vilistati, hõisati ning plaksutati nii, kuidas jaksu oli.

Kui pärast küsisime, mida ootasid nad publikult või mida arvati rahva hõisetest, vastasid tüdrukud täiesti rahulikult, et seda oligi oodata, mis sealt muud ikka oleks tulnud kui ainult hõisked!

Kuidas siis nüüd tunne on?

Selle peale trambiti jalgu, kiljuti ning hõisati, et väga hea tunne on. Kõik läks hästi!

Kui teile antaks teine võimalus, mida te siis paremini teeksite?

Proovi loomulikult, harjutada tuleks rohkem, vastati enesestmõistetavalt.

Kui pidid tooli peale ronima, siis see tool kõikus, mida sa tundsid ja kas kartsid ka?

Sigrid ütles, et ta tõesti kartis ja arvas, et kukub sealt maha. Kuid õnneks midagi sellist ei juhtunud.

Kui olite oma etteaste teinud, kuidas arvasite, et teil läks?

Tüdrukud ütlesid, et alguses arvati, et läks valesti ja halvasti. Sest üks väikene liigutus jäi tegemata. Kuid ilma selleta oli ehk etendus paremgi.        

————

Peakorraldaja Jaan

Küsitlesime ka ürituse peakorraldajat Jaan Naabrit, kes oli üksiti ka õhtujuhi rollis.

Mida sooviksite ürituse juures veel muuta, kui saaksite?

Selle peale ta ainult naeratas ning vastas, et muuta tahaks absoluutselt kõike. Kui küsisime täpsemalt, mida, loendas ta ette terve rea asju, mis oleks vaja teisiti teha (helipuldis professionaalne inimene, õhtujuht, viis kaamerameest jne).

Kui kaua on kavatsus jätkata?

Selle peale vastastati meile, et 2007. aastal tuleb kindlasti, kuidas edasi, seda veel ei tea.

Mida arvate tänase võistluse tasemest?

Ülienergiline Jaan mõtles veidi ning ütles, et kuidas võtta, enamvähem Harju keskmine.

Kuidas jäi mulje Jõgevast?

Peakorraldaja ütles, et tegelikult jõuti kohale alles selleks ajaks, kui oli vaja juba showga tegelema hakata, ning eriti ringi vaadata aega ei olnud. Kuid Jõgeval pole ta mitte kunagi varem käinud.

Show kujunes väga värvikaks ning lõbusaks. Viimase hetkeni ei oldud kindlad, mis järgmisena toimuma hakkab, sest nagu peakorraldaja ning õhtujuht ütlesid, tuldi tema juurde, koputati õlale ning öeldi, et nemad tahavad ka esineda.

Ega siis midagi, tantsusussid jalga ja järgmisel aastal esinema!

KADI-MAARJA VÕSU
MADLI PIISKOPPEL

blog comments powered by Disqus