Spungid, kes meeldiksid Pipile

“Kas sa arvad, et ma ei tunne spunki ära, kui ma teda ainult näen?? küsis Pipi. ?Oled sa elus midagi nii spunklikku näinud?… Armas väike spunk,” ütles ta õrnalt. ?Ma teadsin küll, et ma su lõpuks leian…”

Niimoodi kõnetab Pipi raamatus pika otsimise peale leitud imelist mardika moodi olevust. Võta siis kinni, milline ta just on. Järelikult tuleb see tegelane lihtsalt välja mõelda. Nii ongi lapsed teinud. Kelle ettekujutuses on spunk suurem, kellel väiksem, kellel karvane, sätendav või sile. Igatahes saab näitusel näha kõikvõimalikke veidraid, põnevaid ja armsaid putukaid-mutukaid-elukaid. Valmistamiseks on kasutatud väga erinevaid materjale nagu kastanimunad, tammetõrud, käbid, kommipaberid, sokid, lõngatükid, paberist ja papist rääkimata. Eriti toredatele on juurde tekkinud sildid “Pipi lemmik”. Näitus kannab nime “Kõige spungilikum mardikas?. Parimad meisterdajad olid Maia Pruuli, Berit Puusepp, Anett Lemvald, Kaisa Penijainen, Elen Einmann ja Kevin Kill.

Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Nelli Orgmaa sõnul saab spunke näha kogu novembrikuu. Esialgu on need veel väljas fuajees, aga Astrid Lindgreni sünnipäeval 14. novembril viiakse näitus üle saali. Selle ajani on saalis aga Põltsamaa Ühisgümnaasiumi I ? VI klasside laste sügisjoonistused. Lasteosakonda seatakse aga väljapanek Lindgreni raamatutest.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus