Sportlik õppeaasta lõpp Tabivere põhikoolis

Regulaarne kehaline aktiivsus mängib lapse arengus aga väga suurt rolli, sest sportimine arendab lapse füüsilist, vaimset ning sotsiaalset heaolu. Tabivere põhikoolis on igasugune liikumine ja sport au sees.


Tänavu 20. mail korraldas Tabivere põhikool teist korda perespordipäeva “10 000 sammu iga päev” kõigile kooli õpilastele ja nende pereliikmetele. Perespordipäeva eesmärgiks oli innustada vanemaid koos lastega tegutsema, valides selleks erinevaid huvitavaid võimalusi. Perespordipäev kümne tegevuskeskusega

Päeva jooksul oli võimalik tegutseda kümnes erinevas spordi tegevuskeskuses: orienteerumine, discgolf, tõukeratastega fotojaht, noolevise, täpsusvise miniodaga, nutiliikumine, aeroobika, laskmine, jalgpall, kepikõnd.

Kepikõnni tunnid ja treeningu viis läbi Nelli Kübarsepp Eesti Kepikõnni Liidust. Iga pere sai teha valiku, millistes tegevuskeskustes osales, kuid loosimises osalemiseks oli vaja läbida vähemalt viis tegevuskeskust. Kõigile osavõtjatele pakuti juur- ja puuvilju, tervislikke suupisteid ja jahutavaid jooke. Iga pere sai osalemise eest kingituseks kokkupandava lendava taldriku, millel on kooli logo. Kõigi osalenud perekondade vahel loositi välja erinevaid auhindu.

Tabivere valla algklasside spordimängud

Traditsiooniliselt toimusid maikuus Tabivere valla algklasside spordimängud, seekord juba neljandat korda. Spordimängudel osalevad valla mõlema kooli ‒ Maarja põhikooli ja Tabivere põhikooli ‒ kõik algklasside õpilased.

Esimene etapp toimus 15. mail Maarja põhikooli staadionil, kus individuaalseks võistluseks oli kergejõustiku kolmevõistlus: 60 meetri jooks, kaugushüpe ja pallivise. Võistkondlikult võeti mõõtu staadioni teatejooksus. Kolme ala kokkuvõttes selgitati välja iga klassi arvestuses parim tüdruk ja poiss, keda autasustati medali ja diplomiga.

Teine etapp toimus 22. mail Tabivere põhikooli staadionil, kus individuaalvõistluseks oli Kalevipoja kolmevõistlus: viisikhüpe, topispallijänn (neli erinevat viset ühekilose topispalliga) ja 300 meetri jooks. Võistkondlikult võisteldi pendelteatejooksus. Kolme ala kokkuvõttes selgitati jällegi välja iga klassi arvestuses parim tüdruk ja poiss, keda autasustati medali ja diplomiga. Kahe etapi alade kokkuvõttes selgitati välja iga klassi parim tüdruk ja poiss, kes said autasuks väikese karika, diplomi ja auhinna. Kõik osavõtjad said osalemise eest šokolaadimedali.

Kokku võttis spordimängudest osa 82 õpilast, kohtunikena tegutses 12 mõlema kooli õpetajat ja neli Tabivere põhikooli õpilast. Piirkondlik spordiüritus on heaks motivaatoriks õpilastele veel hoogsamalt spordiga tegelemiseks. Üritust toetas Eesti Kultuurkapital.

Tänu headele sportimisvõimalustele on võimalus osaleda Tabivere rahvaspordiklubi poolt pakutavatel jalgpalli, kergejõustiku ja jalgrattasõidu treeningutel. Käesoleval õppeaastal lisandusid maadluse treeningud. Korraldame koolisiseseid spordipäevi ja võistlusi ning innustame õpilasi ka vabal ajal liikuma. Meie kooli õpilased on edukalt esindanud kooli nii maakondlikel kui vabariiklikel spordivõistlustel. Õpilasi on innustanud ja juhendanud kehalise kasvatuse õpetajad Kaupo Kütt ja Rein Jõeveer. 23. mail toimus koolis tänuüritus, kus kooli maakondlikel ja vabariiklikel võistlustel edukalt esindanud õpilasi tunnustati aukirja ja nimelise medaliga.

PIRET SIIVELT, Tabivere põhikooli direktor

blog comments powered by Disqus