Sportlased viivad võidupüha paraadilt tule igasse maakonda

Tänavu valiti tuletoojateks kõikide Kaitseliidu malevate ja Hiiumaa malevkonna parimad sportlased, kes saavad 23. juunil võidupüha paraadil Tartus presidendilt võidutule, et see viia oma kodukanti ja jagada jaanitule süütamiseks kõigile soovijatele.


Kuna võidupühal, 23. juunil möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude loomise ideest, siis on paraadil esmakordselt esindatud ka kaks tuletoojat Eesti Olümpiakomiteest. Nemad toovad tule Tallinna Olümpiapurjeregati tuleväljakule, kus olümpiapronks Aleksander Tammert süütab tule kell 15. 

Jõgevamaa tuletoojateks on 2009. aastal Kamari rühma noorkotkastega liitunud laskesuusajata Jüri Uha, kes on viimasel neljal hooajal võitnud mitmeid kordi oma vanuseklassis võitnud Eesti meistritiitli ning toonud mitmeid hõbe- ja pronksmedaleid.

Teiseks tuletoojaks on suusataja Hanna-Brita Kaasik, kes liitus 2009. aastal Kamari rühma kodutütardega. Viimasel neljal hooajal on Kaasik võitnud mitmeid Eesti meistritiitleid ning palju hõbe- ja pronksmedaleid.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus