Sport

Spordiveteranid taas Maarjas

Jõgevamaa spordiveteranid võistlesid taas traditsiooniliselt Maarja põhikooli spordiplatsidel 100 m jooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes. Selgitati välja ka maakonna meistrid petankis. Külalisvõistlejaina tegid kaasa Raimo Riives Tartust ja Kaarel Tigane Otepäält.

Naistest kogusid kolme kergejõustikualaga enim punkte Maret Piirak ja Hille Kirpu Jõgevalt ning Maire Lepp Põltsamaalt; viie alaga aga Helle Võsu Puurmanist, Heli Palgi Võisikult ja Virge Otsa Palalt. Meeste tublimad olid vastavalt Evald Veedla Tabiverest, Uno Valdmets Põltsamaalt, August Koni Kaareperest ning Villu Ojassalu Põltsamaalt, Andi Einaste Jõgevalt ja Ivar Karina Tabiverest.

Naisveteranidest sai suurima punktisumma 726 kuulitõuke 7.87 eest Maret Piirak, meestest kuulitõuke 10.00 eest 994 punkti 79-aastane August Koni. 60-aastane Jõgeva linnavolikogu esimees Ants Paju heitis 1 kg raskust ketast 44.10 ja läks selle tulemusega omaealiste vabariigi edetabelit juhtima.

Petankis tulid maakonna spordiveteranide meistriks Maire Lepp ja viiendat korda järjest Uno Valdmets, kellele järgnesid Vaige Ant ja Virge Otsa ning Kaarel Tigane ja Andi Einaste. Peeti ka huvitav ning äärmiselt tasavägine kohtumine võrkpallis, kusjuures võistkondade kapteniteks olid naismängijad, kes valisid oma võistkonda mehi võistlusvormi ilu järgi!

Tublimad said medalid, auhindu jagus pea igale osalenule.

Tänukirja ja roosi said võistluse ettevalmistamise, tasemel läbiviimise ning peolaua katmise eest Rutt Taniloo, Vello Soomets, Enn Pärtelpoeg ning hiljuti 80 aasta juubelit tähistanud Evald Veedla. Osavõtjad tänavad ka Aimur Sääritsat, Toomas Rosenbergi ja Tabivere vallavalitsust.

Arnold Kivik-Hillar Ruus võidukad

Septembrikuu esimesel neljapäeval Põltsamaal peetud bridziturniiril paaridele läks kõige paremini Arnold Kivikul ja Hillar Ruusil Jõgevalt. Nemad said ka esimesena valida auhindu, mille pani välja Eestimaa Rahvaliidu Põltsamaa osakond. Teiseks tulid Ants Meerits-Raivo Sikk, kolmandaks Peeter Jaani-Kalle Ojassalu.

15. septembril toimuval Põltsamaa bridziturniiril paneb parematele paaridele auhinnad välja Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi.

Mälestame Endel Eermet

Endel Eerme kodu oli Põltsamaa vallas Vitsjärve külas. Tugeva spordipoisina sai ta häid tulemusi eelkõige kuulitõukes, saades 1952. aastal üleliiduliseks maanoorte tsempioniks. Tema tulemused kettaheites ja odaviskes (vastavalt 45 ja 60 meetrit) olid enam kui pool sajandit tagasi samuti märkimisväärsed.

Endel Eerme IV mälestusvõistlused kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes peetakse Põltsamaal 16. septembril algusega kell 16.30 staadionil Sport.

Spordivad volikogude liikmed ja ametnikud

Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi üleskutsele viia 9. septembril kõikjal üle Eesti läbi sportlikke üritusi, et populariseerida tervislikke eluviise, reageerisid Põltsamaa linnavolikogu liikme Villu Ojassalu eestvõttel enamik nii Põltsamaa linna kui valla volikogude liikmeid ja ametnikke.

Homme algusega kell 16.30 tehakse sporti Võisiku küla spordiplatsidel, mängitakse võrk- ja jalgpalli, selgitatakse välja osavamad petankis, noole täpsusvisetes ja ka kummikuviskamises.

Ühises piknikulauas tehakse tulevikuplaane.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus