Sport lühidalt

Mälestati Paul Kerest

Eelmisel laupäeval oleks maailma üks populaarsemaid maletajaid, seitsmekordne maleolümpia võitja ja kolmekordne NSV Liidu malet?empion Paul Keres saanud 90 aastaseks. Ülimenukat suurmeistrit mälestati malevõistlustega Põltsamaal ja Maarjas.

Põltsamaal oli vanim nuputõstja 86-aastane Nikolai Valt?uk Kundrussaare külast. Kaasa lõid ka vennad Otto ja Villu Ojassalu, Paul Evard, kes on pool sajandit tagasi mitmel korral suurmeistriga simultaanil kohtunud. Osalesid ka Alfred Kalder, Vambola Plink, Rudolf Nael jt.

Maarjas peetud Tabivere valla talimängude I etapil olid edukamad maletajad Arved Jakobson ning isa ja poeg Arno ja Kristjan Metsoja.

Võrkpallis olid võidukad Avinurme naiskond ja Põltsamaa meeskond

Põltsamaa uusaastaturniiri võrkpallis tegi kaasa kuus nais- ja seitse meeskonda. Naiste finaalmängus alistas Avinurme naiskond Põltsamaa sõpruslinna Skrunda naiskonna Lätimaalt 2:1. Kolmanda koha sai Keila.

Äärmiselt tasavägised olid meeskondade mängud. Põltsamaa meeskond (isa Peeter ja poeg Raul Jaani, vennad Rainis ja Reimo Alas, Eduard Kaun, Rando Järv, Endel Jänes Kristo Kõkkur) oli kaotusega 1:2 Maaülikoolile esimene. Kahe kaotusega järgnesid Mõigu, kus olid põhikoosseisus Põltsamaal mängumeesteks sirgunud Türna, Terasmaa ja Krass, ning Maaülikool ja Skrunda.

Brid?iuudiseid

Põltsamaa bridziturniiridel on viimastel kuudel olnud paaridest esikolmikus peamiselt Viirelaid-Kapp, Sutt-V. Ojassalu, Rumvolt-Epro ja A. Kivik-K. Ojassalu. Vana aasta viimasel paaristurniiril kogusid Jaan Sutt-Vilu Ojassalu 75, Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp ning Eduard Rumvolt-Endel Epro 66 punkti. 2006. aasta avaturniiril said Arnold Kivik-Kalle Ojassalu 74, Viirelaid-Kapp 70, Sutt-V.Ojassalu ja Rumvolt-Epro 62 punkti.

Tartu uusaastaturniiril paaridele, kus võistles 63 paari, viidi kaksikvõit Lätimaale. Arnold Kivik-Kalle Ojassalu said 14. koha.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus