Spordiveteranid Sillamäel

Eesti Spordiveteranide Liidu 38. Suvemängudel Sillamäel oli Jõgevamaa edukaimsportlane Urve Rillo Palamuselt. Naisveteranide grupis 50-54 aastat sai ta III koha kuulitõukes (9.50), II koha kettaheites (24.46) ja I koha odaviskes (24.36). August Koni Kaareperest oli meeste vanuseklassis 75-79 aastat kolmas odaviskes ja hoota kaugushüppes, teine kuulitõukes. Veel jõudsid maakonna spordiveteranidest esikolmikusse Elvi Korjus (II kuulitõukes vanuseklassis 60-64), Hille Kirpu (III odaviskes vanuseklassis 45-49), Ants Paju (II kettaheites vanuseklassis 60-64) ja Villu Ojassalu (III 60 m jooksus vanuseklassis 70-74).

Petankivõistlustel tegi kaasa 16 võistkonda. Esikoht kuulus Põltsamaapetankistidele Vaige Andile, Maire Lepale ja Vladimir Valejevile, kes otsustavates kohtumistes olid paremad Tartu II ja Valga I võistkonnast. Mälumängus jäid Ago Kallandi, Jaak Valdre, Raivo Lehtse ja Mart Vellamaa jagama 4.-5. kohta pealinlastega. Kurnimängus oli Villu Ojassalu üle 70-aastaste meeste hulgas teine ning Vladimir Valejev kuni 70-aastaste grupis neljas, kaotades teisele ja kolmandale kohale tulnuile vaid ühe kurniga.

 

 

Võidukad P. Jaani-K. Ojassalu

Juulikuu esimesel neljapäeval Põltsamaal peetud bridziturniiril paaridele olid heas mänguhoos päev varem Paide linnaturniiri võitnud Peeter Jaani-Kalle Ojassalu, kes said 82 punktiga ülekaaluka esikoha. Raivo Sikk-Ants Meerits kogusid 69 ja eelmise kahe turniiri võitjad Jaan Sutt-Villu Ojassalu 63 punkti, mis andis neile vastavalt II ja III koha.

 

Sporditi mitmes paigas

Eelmisel nädalavahetusel peeti mitmeid suurüritusi, kus aukohal olid ka sportlikud jõukatsumised. Põltsamaa Graniit ja Põltsamaa Autoveod kümnendatel suvepäevadel Mulgimaal Veneveres oli oodatuimaks sportlikuks ürituseks võrkpallikohtumine kahe eelpool nimetatud firma vahel. Äärmiselt tasavägine pallilahing lõppes Graniidi kasuks 3:1. Võitjate poolel mängisid tuliselt Anti ja Oskar Kivimets, kaotajaist Kalle Talumets tütarde Pille ja Sillega. Kummikut lennutasid kõige kaugemale Pille Talumets ja Tartu autojuht Kalle Puhm, noolte täpsusvisetes olid osavamad Sirje Limberg ja Illimar Sillaste. Köieveos said Graniidi köiesikutajad tasavägises kohtumises võidu Tartu arstide üle. Saskumängus jäid võitmatuks Aimur Peil ja võistlusi korraldanud Villu Ojassalu.

Kamaris toimunud Põltsamaa valla külade esimesel kokkutulekul peeti põnevamad võistlused köieveos, soome kurnis ja noolte täpsusvisetes. Köieveos olid võitmatud Villu Evardi puidufirma Vilbel köievedajad, kelle ankrumeheks oli tuntud maadleja Indrek Kohv. Noolte täpsusvisetes oli osavaim Tõnis Treiman, soome kurnis aga Villu Ojassalu.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus