Spordivahenditega kast pakub võimalusi kõikidele

Põltsamaa lasteaias Mari on loodud nii töötajatele kui ka lastele võimalus end iga päev treenida.

Lasteaia juhataja Tiia Kaeramaa sõnul liitusid nad 2006. aastal tervist edendavate lasteaedade liikumisega, mille põhieesmärk on laste tervise eest hoolitsemine ja nende füüsilise vormi parandamine, aga mõeldud on lasteaia personalilegi. Tiia Kaeramaa kinnitusel ongi täiskasvanud tõesti oma tervise eest märgatavalt paremini hoolitsema hakanud.

Lasteaia Mari liikumisõpetaja Merle Laanemäe pakkus välja idee seada majas sisse kast spordivahenditega, mille abil töötajad vabal hetkel harjutusi teha saaksid. Et raha nappis, tekkis mõte koguda treenimisvahendeid nii, et igaüks toob midagi kodunt kaasa.   

Kast rändab rühmast rühma

Et tervise edendamist propageerivale ideele tähelepanu tõmmata, korraldati 2009. aasta novembris tervisekasti pidulik avamine. Sellel üritusel näitasid lasteaia liikumisõpetaja ja üks rühmaõpetaja kolleegidele ette, kuidas kastis sisalduvaid sportlikke vahendeid kasutada. Ja et kõik lasteaia töötajad sellest ettevõtmisest osa saaksid, hakati tervisekasti ühest rühmast teise edasi andma.

Eelmisel aastal oli kast treenimisvahenditega ühes rühmas nädal aega. Ja nagu loota võis, sattusid kasvatajate sportlikust tegevusest vaimustusse ka lapsed. Tiia Kaeramaa sõnul kasutasudki lapsed mõnes rühmas spordivahendeid rohkem kui kasvatajad. 

Konkursil eripreemia

Eelmise aasta sügisel osales lasteaed Mari Tervisearengu Instituudi korraldatud konkursil “Parim tervist edendav töökoht”, kus uudse idee eest võideti eripreemia, millega kaasnes 3333 krooni suurune auhinnaraha. Selle summa eest osteti oma kasti spordivahendeid juurde.

Kasti juurde kuulub ka instruktsioon, kus on kirjas, kuidas üht või teist treenimisvahendit kasutada. Samuti käis koos kastiga “külakorda” infoleht, kuhu iga sportlikke vahendeid kasutanud inimene pani kirja, milliseid vahendeid ja kui palju ta tarvitas.

Tänavu  pole seda infolehte enam tarvis täita. Kõige populaarsemaks osutus pöörlev alus, millel seistes ennast ühele ja teisele poole keerutada saab. Nii peaks võimleja saama saledamad puusad. Samuti leiduvad kastis kõigile tuttavad hantlid, aga  ka vahend, millele keegi täpset nime pole osanud anda, kuid mis väidetavalt säärejooksu siredamaks muudab. On olemas tavapärane võimlemisrõngas ja mitmeid muid huvitavaid ning omapäraseid trennivahendeid. Tänavu liigub tervisekast ühest rühmast teise märgatavalt kiiremini  — seda antakse edasi iga päev. Ning lasteaia juhataja väitel kasutatakse seal sisalduvat üsna aktiivselt.

“Kui kasvataja harjutused unarusse jätab, tuletavad lapsed talle tervisekasti meelde,” rääkis Tiia Kaeramaa. 

Tervisekast

*Spordivahendid, mille abil töötajad vabal hetkel harjutusi teha saaksid

*Koguti nii, et igaüks tõi midagi kodunt kaasa.  

*Populaarseim on pöörlev alus, millel seistes ennast ühele ja teisele poole keerutada saab

*Hantlid jm huvitavad ning omapärased trennivahendid

*Kast liigub ühest rühmast teise

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus