Spordist lühidalt

Vabariiklikest talimängudest

Vabariigi valdade XVI talimängudel osales meie maakonnast kahjuks ainult neli valda.

Talimängude kavas oli viis ala, arvesse läks neli paremat. Tabivere osales kolmel alal ja saavutas 16. koha, nelja ala korral oleks koht olnud esikümnes. 7.-8. koht saadi meeste korvpallis, kabes saadi 21.-22. ja lauatennises 17.-20. koht.

Ühe alaga tegi kaasa kolm valda. Palamuse sai kabega neljanda koha, Jõgeva naiste korvpalliga viienda ja Põltsamaa lauatennisega 13. koha.

Kui oleks osaletud rohkematel aladel, võinuksid kõik need vallad ilmselt esikümnesse pääseda.

Väikelinnade võistlustel Otepääl oli kavas seitse ala ja kõik viidi läbi ühe päevaga. Jõgeva sai 17 osaleja hulgas 10. koha.

Males tuldi teiseks, kabes ja lauatennises kolmandaks, bridzhis saadi viies koht.

Põltsamaa jäi 14. kohale. Bridzhis saadi 12. ja mälumängus 6. koht.

Parimad olid Türi (95 punkti 105-st), Kärdla 91 ja Elva 90 punktiga.

Selgusid kabemeistrid

Maakonna 64 kabe meistrivõistlustel oli 10 osalejat. Parim oli ja tuli esmakordselt naiste meistriks Pille-Riin Visk Jõgevalt.

Üle hulga aja tuli jälle meistriks Kaljo Siimer (14 punkti 18-st). Keegi ei jäänud kaotuseta ega võiduta.

Teine oli kümnekordne maakonna meister Edo Jaanuska, võrdselt 11 punkti kogusid Urmas Visk ja Urmas Poom.

Järgmine superturniir toimub Laiusel 29. märtsil Tartu ja Viljandi paremiku osavõtul.

SULEV LUHT

Kolme kooli innustav kohtumine

Villu Ojassalu eestvedamisel viidi Kolga-Jaani põhikoolis läbi sealse kooli, Põltsamaa ÜG algklasside ja Esku-Kamari Algkooli kabe-malehuviliste esimene sõpruskohtumine.

Kabes kogus kõige rohkem punkte Põltsamaa, teine oli Esku-Kamari kool ja kolmas Kolga-Jaani. Males võitis Kolga-Jaani Põltsamaad 3:2.

Parim nuputõstja oli Põltsamaa ÜG IV klassi õpilane Maarika Jürgenson, vapralt võistlesid I klaasi õpilased Kevir Tamm Põltsamaalt ning Isabel Riipus ja Joel Müürsepp Eskust.

Parimad saskumängijad selgunud

Põltsamaa piirkonna talvekuude saskuturniiridel tegi kaasa 62 huvilist. Mängiti 10 vooru, paremus seölgitati 6 parema vooru põhjal. Kuus paremat on Ants Juhandi-Janek Samet, Madis ja Margus Kill, Otto ja Kaljo Ojassalu, Hillar Raudla-Aivo Haan, Mait Soolepp-Andres Nurmekivi ja Erli Simon-Aivar Lepik.

26. märtsil algusega kell 18 peetakse Põltsamaal Rivaali kohvikus maakonna esivõistlused saskus.