Spordist lühidalt

Mängiti kümnel laual

Põltsamaa ÜG algklassiõpilased ja Esku-Kamari Algkooli kabe-malehuvilised kohtusid teist korda ruuduliste laudade taga. Kummagi kooli poolt oli võistlemas kuus tüdrukut ja neli poissi. Põltsamaa võitis 12:8. Selle kooli edukamad olid Maarika Jürgenson, Marianne Nugis, Andra Sõmera, Kristjan Aas ja Karl-Olaf Kuldmaa.

Imetlusväärne oli Esku-Kamari kooli I klassi poiss Joel Müürsepp, kes tegi ?tuule alla? endast neli aastat vanemale poisile. Hästi mängisid järjekordselt Krete Tali ja Emili Seemann.

Saskumängijaid oli 46!

Põltsamaa piirkonna asutuste, firmade ja seltside vahelisel saskuturniiril tegi kaasa 46 mängijat, neist kaks õrnemast soost.

Võitsid Võisiku ja Esku külaseltside esindajad Villu Ojassalu-Villu Suik, jättes teiseks Ago Vingissaare- Kaljo Kuusiku Kõo vallast.

Firmadest kogusid kõige enam punkte OÜ Põltsamaa Graniit, AS Kaltsiit ja AS Puit-Profiil.

Kõigi eelduste kohaselt osaleb XXVI Põltsamaa jõe talimängude saskuturniiril 3. veebruaril viis tosinat mängijat.

Vooruvõit Jõgeva valla talumeestele

Maakonna meistrivõistlustel bridzhis paaridele olid teises voorus edukamad Jõgeva valla talunikud Jaak Sibul-Ain Maantee. Neile järgnesid Ants Meerits-Raivo Sikk ning Eduard Rumvolt-Endel Epro.

OSKAR PURIKabeaasta kokkuvõtteks

Möödunud aastal peetud Enn Rüütsalu 12-etapilisel memoriaalil osales neli tosinat kabetajat kokku kümnest maakonnast. Kõigil etappidel osales seitse meest.

Üheksa mänguvooruga oli võimalik koguda aasta jooksul 216 punkti. Plusspoolele jäi esiviisik: Enno Eerma 151, Algo Laidvee ja Maldon Haljas  135, Vello Velbaum 127 ja S. Tsistjakov 115 punktiga.

Paremad said auhinnad, need olid E. Eerma 109, A. Laidvee 105, V. Lüüs 104,  M. Haljas 96, O. Kaul 92 ning A. Ingel ja V. Velbaum 90 punktiga.

Jõgeva mänguviisikust olid paremad Urmas Visk 80, Kalle Lokk 71 ja Ärni Aia 57 punktiga.

Selle aasta esimesel turniiril osales 24 mängijat. Esmakordselt oli parim hiidlane Taivo Rist, saades üheksa vooruga 14 punkti. Ainult ühe punktiga jäi maha Kaari Vainonen.

Järgnesid O. Kaul ja E. Eerma 12 punktiga, M. Haljas ja A. Laidvee said 11 punkti.

Mälestati mänguga

Esimene kabememoriaal peeti 1998. aastal, kui maakonna spordijuhi Jaan Kaukveri surmast oli möödunud 25 aastat.

Esimene turniiri võitja oli Kaarel Ots, kes võitis ka 2004. aastal. Kahekordsed võitjad on veel Edo Jaanuska (1999 ja 2000) ning Algo Laidvee (2001 ja 2003).

Seekordne kuuik mängis kaks ringi. Parim oli Põltsamaa mees Paul Evard 15 punktiga. Järgnesid läbiviija Sulev Luht 11 ja Kaarel Ots 10 punktiga.

Auhindade eest täname A. Tammel ASi ja võistluspaiga eest Jõgeva päästeteenistust ja Jüri Alandit.


Vabariiklikest talimängudest

Vabariigi valdade XVI talimängude alagrupimängudel on seni osalenud üle 50 valla.

Kabes, males ja lauatennises on osalenud 23 esindust.

Finaalis võistlevad meilt Palamuse valla kabetajad ja Põltsamaa valla lauatennisistid.

Tabivere vald sai kaheksa parema hulka meeste korvpallis (osalejaid oli 42), Jõgeva vald oli 10 osalenud naiskonna hulgas 5., finaali sai 4 paremat.

Võimete poolest võiks minu arvates kõigil aladel finaalis olla Jõgeva vald, ka mitmetel teistel valdadel oleks kindlasti suuremaid eeldusi.

Valdade finaalid peetakse 1. ja 2. märtsil Põlvas, väikelinnadel Otepääl.

Jõgeva linna esindused on seal väljas kabes, males ja meeste korvpallis. Kivi kotti!

Järgmine suurem kabeüritus on maakonna veteranide meistrivõistlused, mis algavad 16. veebruaril kell 10 Jõgeva päästeteenistuse õppeklassis.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus