Spordist lühidalt

Endel Pajumäe I mälestusturniir

Põltsamaa linna aukodaniku, tunnustatud tootmisjuhi ja ühiskonnategelase Endel Pajumäe I mälestusturniir males viidi läbi tema sünnipaigas Kolga-Jaanis. Osalesid viieliikmelised võistkonnad Põltsamaa linnast, Põltsamaa, Pajusi ja Kolga-Jaani vallast. Turniiri võitis Kolga-Jaani vald Pajusi valla ja Põltsamaa linna ees. Võitnud võistkonnas mängis esimest lauda seitsmekordne Eesti meister Hillar Kärner. Parim naismaletaja oli Ene Saarik Põltsamaa vallast.

Kõigile osalenuile riputasid Endel Pajumäe  lesk ja tütar kaela nägusa mälestusmedali ning kostitasid mängijaid. Kolga-Jaani vallavanem andis võitjavõistkonnale hoiule hinnalise rändkarika.

Mälestusturniiri algatas Endel Pajumäe pinginaaber Põltsamaa linna volikogus Villu Ojassalu.

Kääpas mängiti malet ja kabet

Saare vall spordijuhi Anneli Võlli ja Villu Ojassalu koostööna viidi Kääpa kultuurimajas läbi Saare valla lahtised võistlused males ja kabes. Huvilisi oli üle tosina.

Males olid paremad lastest Rasmus Luha ja Tõnis Korts, naistest Kadri Olmaru, meestest Aare Säälik, Ats Abroi ja Andri Plato.

Kabes olid terasemad Kelly Suits, Grete Tamm, Egert Saar ja Aimar Säälik. Simultaanis Villu Ojassalu vastu mängis viigi välja Grete Tamm.

Otsustati, et novembris korraldatakse taoline võistlus Voore Põhikoolis.

OSKAR PURI

blog comments powered by Disqus