Spordimees Ain Vahtra pälvis Vaike Lapi fondi stipendiumi

Eesti Rahvakultuuri Fondi Vaike Lapi allfondi stipendiumi pälvis tänavu mitmel spordialal ja treeneritöös silma paistnud Ain Vahtra.


Kultuuritegelane Vaike Lapp (1928–2015) oli Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi asutaja ning selle esimene direktor. Tema nimeline fond loodi eesmärgiga toetada kultuuri, haridust ja sporti toonases Palamuse vallas.

Rahvakultuuri fondi Vaike Lapi allfondi ellukutsujaks oli 2008. aastal majandustegelane ja poliitik Aivar Kokk. Nüüd kuulutas Aivar Kokk fondi nõukogu liikmena Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meituse ja Jõgeva vallavanem Aare Olgo pidulikul vastuvõtul stipendiumi laureaadiks Ain Vahtra.

  1. aastal Kaiaveres sündinud Ain Vahtra on edukalt harrastanud maadlust, suusatamist, kergejõustikku, võrkpalli, jalgpalli ning tuletõrjesporti. Viimasel alal on Ain Vahtra kuuekordne Eesti meister ja 1970. aastal täitis ta tuletõrjespordis meistrinormi. Suusatamises omab ta I spordijärku, kergejõustikus on täitnud esimese järgu kümnevõistluses.

Tänase Luua Metsanduskooli kehalise kasvatuse õpetajana ja treenerina on Ain Vahtra sisendanud spordihuvi ja -tahet mitme põlvkonna noortesse. Olnud innustaja ja treener.

Ain Vahtra tütar Cristel Vahtra kuulus aastatel 1993–1999 Eesti suusakoondisesse ning võistles 1994 Lillehammeri ja 1998 Nagano taliolümpiamängudel.

Edukad suusatajad on olnud ka Ain Vahtra pojad Ahti, Eri, Eno ja Ago.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus