Spordimängud toimuvad suuremalt kui kunagi varem

Tartus olid koos Eestimaa Spordiliidu Jõud liikmesorganisatsioonid ehk siis maakondlikud spordiliidud. Teiste seas ka Jõgeva Spordiliit Kalju esindajad.


Paljude päevakajaliste spordiküsimuste seas oli olulisem suvel Tartus toimuvate 15. Eestimaa suvemängude tutvustus. Alates 1959. aastast toimuvad mängud on seekord suuremad kui kunagi varem. 12.–14. juulini võisteldakse Tartu spordibaasides 25 spordialal 100 võistlusklassis ca 4000 sportlase osavõtul.

„Eestimaa suvemängud on Baltimaade suurimad spordimängud, mis on rahvusvahelised ja avatud kõigile,” rääkis Eestimaa Spordiliidu Jõud peasekretär Tarmo Volt. Eelmised suvemängud toimusid 2015. aastal Kuressaares.

Nagu ikka, korraldab suvemängud Eestimaa Spordiliit Jõud seekord koostöös Tartu linnavalitsuse, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ning Tartumaa Spordiliiduga.

Spordialadest on mängudel kavas kergejõustik, jalgrattakross, orienteerumine, discgolf, jahilaskmine, juhtide võistlus, korvpall (mehed ja naised), käsipall, jalgpall 7 x 7 (poisid ja tüdrukud), laskmine, judo, tõstmine, sangpomm, ratsutamine, võrkpall (mehed ja naised), petank, mälumäng, tennis ja köievedu.

Lisaks veel üldises punktiarvestuses arvesse mitteminevad alad nagu vibulaskmine, sumo, juhtide võrkpall, Tartu Milli igamehetriatlon ja Jaak Uudmäe kolmikhüpe.

Iga nelja aasta tagant toimuvate Eestimaa suvemängudega tähistatakse Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva ja need toimuvad EOK egiidi all. Mängude korraldamisel tehakse Voldi sõnul  koostööd Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeeriumi, spordialaliitude ning Eesti omavalitsustega.

„15. Eestimaa suvemängude avamine toimub 12. juulil Tartus Raekoja platsil,” lisas Volt.

Suvemängudel osalevad olenevalt spordialast Eesti maakondade, linnade ja valdade võistkonnad. 

Teiste seas ka Jõgevamaa sportlased.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus