Spordiliit Jõud valis Piret Kolli aasta noortetreeneriks

Möödunud nädalal toimunud Eesti maakondade spordiliite ühendava Eestimaa spordiliidu Jõud koosolekul tunnustati ka Jõgevamaa sporditegijaid. Jõgeva kergejõustiklubi Harta treener Piret Koll pälvis tunnustuse aasta noortetreener, aasta tegijaks kohaliku spordielu edendaja kategoorias kuulutati põllumajandus- ja sporditegelane Raul Soodla Jõgeva vallast ja aasta piirkondlikuks spordisündmuseks Avinurme seebihokiturniir.


Treener Piret Koll tunneb head meelt nii enda kui ka tublide noorte tegemiste märkamise üle. „Meie klubis on sportlikult töökad ja motiveeritud noored ning hea koostöö ka toetavate lapsevanematega,“ lausus ta.

Spordiaasta oli ikkagi edukas

„Lõppev spordiaasta oli Jõgeva kergejõustikuklubile Harta edukas. Võitsime mitmeid medaleid Eesti noorte ja juunioride meistrivõistlustelt, samuti „10 Olümpiastarti“ üleriigilistelt võistlustelt. Hooaja tegi keeruliseks tavapärasest erinev võistluskalender, millele vastavalt tuli ka treeningud ümber korraldada. Õnneks kõik võistlused ka toimusid ja tulime kenasti toime. Ennekõike rõõmustasidki noorte areng ja võistlustahe,“ ütles Piret Koll.
„Töötan treenerina alates 1999. aastast. Täiendan end pidevalt, käin erinevatel koolitustel, arutame teiste treeneritega omavahel erinevat metoodikat, otsin uut harjutusvara. Eesti kergejõustikuliit korraldab regulaarselt erinevate maailmatasemel tipptreenerite ja sportlastega seminare,“ arvas ta.
Piret Kolli sõnul on Jõgeval suvehooajal korralikud sportimistingimused: ajakohasel staadionil on hea treenida ja võistlusi korraldada. „Vajaka on aga abihoonest, uuendada oleks tarvis staadioniinventari. Kakskümmend aastat kasutuses olnud spordimaja on praeguseks kahjuks kasutuskõlbmatu ja seetõttu on sügis-talvisel perioodil treeningute tegemine keerukas. Sel sügisel käisime noortega paar korda nädalas Tartu hallis treenimas, mis oli küll ajamahukas, kuid mingit muud varianti võistlusteks valmistumiseks ka pole. Loodame, et uue spordihoone valmimisega need probleemid lahenevad,“ arutles Koll.

Raul Soodla tutvustab spordi kaudu Jõgevamaad

Aasta tegija kohaliku spordielu edendaja kategoorias, Raul Soodla, märkis, et märkamine teeb alati rõõmu ja innustab. „Tunnustust jagan aga sõprade, tuttavate ja koostööpartneritega, kes on olnud abiks spordisündmuste korraldamisel.“
Raul Soodla eestvedamisel on toimunud Kalevipoja jalgrattamaraton, Balti Keti velotuur, Jõgeva jooks ja ümber Kuremaa järve jooks, millest nüüdseks on saanud ka retrojooks.
„Mööduval aasta sündmustest oli ehk kõige rahvarohkem Kalevipoja rattamaraton. Väga oluline, et Triathlon Estonia jõudis Kuremaale. Kui kõik laabub ja koroonaviirus ei takista, saabuvad triatleedid ka tuleval aastal, mis annab võimaluse Kuremaad ja Jõgeva valda kogu maailmale tutvustada,“ ütles Soodla.

Seebihoki kogub populaarsust

Avinurme seebihokiturniiri korraldaja Katrin Kaarama sai spordisündmusele tunnustuse pälvimisest teada tuttava kadu. „Külastasin Eestimaa spordiliidu Jõud kodulehekülge ning seebihokiturniir oli seal piirkondliku spordisündmuse kategoorias ära märgitud. See oli väga meeldiv üllatus.“
Seebihoki on endaga kaasa toonud palju põnevust ja õpetanud uutes ning ootamatutes olukordades toime tulemist. Tundub, et oleme suutnud pakkuda inimestele väärt elamuse ja suurenev huvi seebihoki vastu ning üldine positiivne õhkkond turniiril tekitavad hea tunde. Sellise emotsiooni arvelt on hea tööd jätkata,“ arvas Katrini õde Kätlin Kaarama, kes on samuti Avinurme seebihoki eestvedaja.
Katrin Kaarama sõnul kogunes annetamistalgutega ning tänu heade inimeste abiga seebihokiturniiride pangakontole veidi lisaraha, mis on edaspidisele tegevusele suureks abiks. „III seebihokiturniiri toimumisaeg ja -koht on paigas – 20. august 2021 Avinurmes. Eeskätt üritame turniiri korraldamiseks uusi koostööpartnereid leida, sest soovime päeva muuta lõbusamaks ning võistlejate kingikottide sisu täiendada. Soovime iga aastaga areneda ning turniiri paremaks muuta. Selleks on vajalikud toetajad – kõigi soovijate igakülgne abi on väga teretulnud, olgu panus nii suur või väike kui tahes,“ lausus Katrin Kaarama.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus