Spordikoolist võiks kaasa saada liikumisharjumuse

Jõgeva valla spordikooli plaanid alanud õppeaastaks on suured. Ennekõike nähakse oma eesmärki noorte võistlusspordi arendamisel. See on ka üks põhjuseid, miks ujumiskordi tõsteti nädalas kahele korrale. Seega suureneb oluliselt treeningute maht ja spordikooli juhid loodavad, et nõnda pakutakse teistele ujumisklubidele kõvasti konkurentsi.


Maakonna sportlased on nii üleriigilistel kui ka väiksematel võistlustel tavaliselt head taset näidanud. Ja spordikooli või -klubisse kuulumisel on sellel kindlasti oma koht. Kuid mõelda võiks kooli tasemel hoopis suuremalt: ennekõike võiks spordikoolis käiv õpilane eluks kaasa võtta spordipisiku ja liikumisharjumuse, mitte ainult läikivad karikad kapil.
Täna kannatab iga neljas esimesse klassi minev laps ülekaalulisuse käes. Mure, et õpilased ei liigu, süveneb iga aastaga aina enam ja paljudele jääb tervislik ja sportlik eluviis mägede ja merede taha. Ka liikumisõpetus, mida õpilased saavad vaid paar korda nädalas, ei täida kaugeltki nõutud liikumisnormi. Ja kui lapsevanemad viivad ja toovad võsukesed autoga uksest ukseni, pole isegi loota, et probleem laheneks.
Seega võiks spordikooli fookus laieneda õpilaste liikumisharjumuste muutmisele, sest mitte kõik õpilased ei taha ega peagi ainult karikate ja medalite nimel võistlema. Alati saab andekamatele õpilastele rohkem tähelepanu pöörata ning seeläbi ka nende koormust tõsta. Keskmine noor, kes tahaks tegeleda spordialaga, mis talle meeldib, võiks saada treeningust ennekõike naudingu, mitte ainult sihi poodiumikoha poole.

 

blog comments powered by Disqus