Spordiklubi Tähe pidas sünnipäeva

Spordiklubi Tähe tähistas eile viieteistkümnendat sünnipäeva. Nende aastate jooksul on saalihoki esindusmeeskond pälvinud üheksal korral Eesti Meistri tiitli ja tulnud seitsmel korral Eesti meistriliigas teisele kohale.

Viisteist aastat tagasi Toomas Klaarmani, Argo Serveti, Heiki Voogi ja Ergo Prave eestvedamisel loodud Jõgeva spordiklubi Tähe on tänaseks end Eestis ja ka naaberriikides tõestanud. Kui Pärnus peetakse au sees võrkpallimängu ja Tartus hoiab linna lippu kõrgel TÜ/Rocki korvpallimeeskond, siis Tähe saalihokivõistkond on viinud oma kodulinna maailmakaardile.

Juba esimesel tegevusaastal näitas Jõgeva Tähe, mis puust nad tehtud on, jõudes Eesti meistriliigas finaali. Tol korral tuli leppida kaotusega ja pälviti teine koht, kuid juba järgmisel hooajal oli Tähe tagasi ja siis riputati neile hooaja lõpus kaela kuldsed medalid. Samal aastal võitis Jõgeva saalihokiklubi ka Eesti karikavõistlused. Edu on jätkunud tänaseni. Eesti meistriliigas pole esindusmeeskond seni teiselt kohalt madalamale langenud.

Tähes mängib Eesti resultatiivseim saalihokimängija

Kolm aastat tagasi jäi Eesti SK Tähe esindusmeeskonnale sportlikus mõttes kitsaks. Otsustati mängima hakata ka Läti meistriliigas. Esimene hooaeg lõunanaabrite vastu mängides ei möödunud nii hästi kui debüüt Eesti meistriliigas. Siiski õnnestus Tähel liigasse püsima jääda. Järgmistel hooaegadel jõudis Tähe isegi veerandfinaali, sealt kaugemale pole siiski veel õnnestunud jõuda. Finaali pääsemise nimel teeb meeskond kõvasti tööd ja püüab iga hinnaga raskusi võita. Praegu on klubi treeneri Marko Saksingu sõnul hea tulemus ka Läti liigas  play-off-i pääsemine.

Tähe saalihokimeeskonnast on välja kasvanud väga edukad mängijad. Kõige rohkem on tuntust kogunud ja tiitleid pälvinud Rein Kivi, kes praegu mängib Soome meistriliigas SSV meeskonnas, millega jõuti sel kevadel ka meistritiitlini. Selle saavutusega on Rein Kivi esimene eestlane, kes on jõudnud välismaa klubi ridades meistriks.

Silmapaistva tulemuseni on jõudnud ka klubi treener Marko Saksing. Nimelt jõudis ta sel kevadel Eesti meistriliiga mängudes viiesaja resultatiivsuspunktini. Maagilise numbri ületas Saksing vabariigi sünnipäeval peetud kohtumises meeskonna Viimsi Kepp vastu. Kohtumine ise võideti samuti suurelt. Tähe viskas Viimsi meeskonna väravavõrku 16 palli.

Vaatamata headele saavutustele, on SK Tähe pidanud rinda pistma ka raskustega. Enim peavalu on valmistanud rahamured. Praegusel ajal annab kitsikus veel eriti tunda. Kui varem käidi võõrsil võistlemas tellitud bussiga ning võistluspaikadesse liiklemiseks oli ka fännidele oma buss tellitud, siis nüüd maksavad mängijad võistlustel käimise peamiselt omast taskust kinni. Sageli sõidetakse kohtumistele isiklike autodega.

Püütakse rahamuredest üle olla

Saalihoki pole Eestis ega ka naaberriikides saavutanud korvpalli ja jalgpalliga võrdsed staatust. Seda spordiala teatakse üldiselt vähe. Seega on keeruline sponsoreid leida ja mängijatele korralikku palka maksta. Elus püsimiseks on mängijatel tarvis omada ka kindlaid töökohti. Praegune tööturu seisukord Eestis on sundinud paljud Soome tööd otsima minema. Sellest pole pääsenud ka Tähe spordiklubi. Paljud head mängumehed on teinud oma valiku ning otsustanud eelistada saalihokile töötamist. Siiski ei ole alarahastatus ainult Eesti saalihokimängijate mure. Kevadel Soome meistriks tulnud Rein Kivi peab samuti ehitusel töötama, sest mängimisest ära ei ela.

Kitsikusest hoolimata ei jäta SK Tähe jonni ega viska hokikeppe nurka. Klubi toetab teiste hulgas ka kodumaine kauplusekett Selver, kes sel aastal oli nõus oma kukrut SK Tähe tarvis kergitama tingimusel, et meeskond kannab edaspidi ka nende nime. Sellest hooajast mängibki esindusmeeskond JSK Selver/Tähe nime all. Marko Saksing küsis klubile toetust ka linnavalitsuselt. Hiljutine näide sellest, et rahapuuduses klubi ei ole enam konkurentsivõimeline, on FK Riga loobumine Läti meistriliigas mängimisest, põhjuseks majandusraskused. Spordiklubi juhatuse arvates Tähe meeskonda nii karm saatus veel ees ei oota.

Eile õhtul peeti spordihoones Virtus maha spordiklubi Tähe viieteistkümnes sünnipäevapidu ja toimus ka sõpruskohtumine, kus vastamisi oli 1996. aastal Eesti Meistri tiitli võitnud  SK Tähe esinduskoosseis ja SHK Lootos. Meelelahutust pakkus kodumaine tantsumuusika ansambel Summerstyle. 

SK Tähe saavutused

Esindusmeeskond

11-kordne Eesti Karika võitja

9-kordne Eesti Meister

7 Eesti Meistriliiga hõbemedalit

Euroopa Karikavõistluste 7. koht 2009. aastal

4-kordne Jõgeva Karika võitja

Lääne-Viru karikavõitja 1996. aastal

Cesise karikavõitja 1997. aastal

Noortevõistkond

5-kordne Eesti juunioride meister

U19 võistkond 3-kordne Eesti Meister, karikavõitja noorteklassis

U17 võistkond, karikavõitja noorteklassis

U15 võistkond 2-kordne Eesti Meister,

U13 võistkond 2-kordne Eesti Meister, karikavõitja noorteklassis

Tütarlaste võistkond

2-kordne Eesti Meister

3-kordne Eesti Karika võitja

Euroopa Karikavõistluste 12. koht 2005. aastal

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus