Spordiklubi avardab sportimisvõimalusi

Palamuse spordiklubi tuntakse kui pikkade traditsioonidega Palamuse maanteejooksu, rammumeeste võistluse Tõnisson, Paunvere kabeturniiri ja sangpommivõistluse Tootsi Kivi korraldajat. Spordiürituste korraldamise kõrval on viisteist aastat tegutsenud klubi seisnud aga hea selle eest, et oma valla inimestel oleks rohkem võimalusi sportlikult aega veeta.

Tänavuseks rannahooajaks sai Pikkjärve-äärne ujumiskoht tänu spordiklubi poolt Leader-programmist taotletud rahale uue ujumissilla. Vana silla lammutas ja vedas minema OÜ LP Motox, uue silla ehitas OÜ Top Marine. Projekti kogumaksumus oli 9486 eurot, Leader-programm toetas seda 8537 euroga. Pikkjärve ujumiskoha kordategemisse on aastaid investeerinud ka vallavalitsus. Uus ujumissild peaks sinna veelgi rohkem suplejaid meelitama.

Tänu Palamuse spordiklubi poolt taotletud projektirahale on korda saamas ka kunagine Kaarepere vallamaja. Spordiklubi ajendas ajaloolise väärtusega hoonega, mis pärast raamatukogu lasteaiamajja kolimist tühjana oli seisnud, tegelema vajadus luua Kaarepere spordiväljaku juurde pesemisvõimalus. Eriti vajab seda SK-10 Premium tüdrukute jalgpallivõistkond, kes sellel väljakul oma Eesti meistrivõistluste kodumänge peab.

Üksnes duširuumi laguneva maja ühte otsa rajama muidugi ei hakatud, vaid võeti käsile kogu hoone. Kahe esimese, 2009. ja 2010. aastal teoks tehtud projektiga investeeriti hoonesse vastavalt 819 514 ja 932 421 krooni PRIA kaudu taotletud Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondi raha. Maaelu arengukava meetmest 3.2 on raha (66 666 eurot) saadud kolmandagi projekti tarvis ning seda asutakse teoks tegema selle aasta lõpupoole. Kahel esimesel renoveerimisetapil sai maja uue välis- ja sisevoodri, elektri- ja küttesüsteemi, vee- ja kanalisatsioonisüsteemi, põrandad ning uksed-aknad. Hulk ruumegi on juba välja ehitatud. Kui ka kolmas etapp (selle põhitööks on katuse vahetus) lõppenud, saab kohalik rahvas maja kasutama hakata.

Peale kauaoodatud duširuumi on huvi- ja spordimajas ruumikas saun, kus saavad ihu harimas käima hakata ka need ümbruskonna inimesed, kes spordiväljakul trenni ei tee. Seda, millal sauna pääseb, on Palamuse spordiklubi esimehe Ellen Kliimani sõnul juba paljud küsinud. Spordi- ja huvimajas saab tulevikus ka lauajalgpalli, õhuhokit ja koroonat mängida ning kasvõi ühiselt uusi toiduretsepte katsetada, sest majas on ka köök.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus