Spordikeskus Virtus on laupäeval maadlejate päralt

Laupäeval toimuvad spordikeskuses Virtus 39. ajalehe Vooremaa ja Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm auhinnavõistlused kreeka-rooma maadluses ja naistemaadluses kuni 15aastastele noortele.


  1. aastal Ants Paju ja Izmail Uspenski eestvedamisel alguse saanud võistlustele ootab korraldaja, raskejõustikuklubi Ramm juhatuse liige Aimur Säärits üle kahesaja osavõtja. „Maadlusvõistlustel ei ole eelregistreerimine väga kombeks, seega on avamispäeval sageli tegemist omamoodi üllatusmomendiga,“ nentis ta.

Võistlejad jagatakse kahte vanusegruppi, 2003.–2006. aastal sündinud ning 2007. aastal sündinud ja nooremad. Esimesed maadlevad kümnes, teised kaheksas kehakaalus.

„Oleme ainuke võistlus Eestis, kus jagatakse medaleid kuuele paremale, sest siis on ilmselt rohkem neid, kes saavad võib-olla oma elu esimese medali. Usun, et see motiveerib lapsi treeninguid jätkama,“ rääkis Säärits, kes näeb võistlusi ühe võimalusena spordiala populaarsust tõsta.

Jõgeva klubi Ramm ei võta siiski kõiki treenimas käijaid  võistlustele kaasa. „Päris algajatele see võistlus ei sobi, me kaasame 15 maadlejat,“ rääkis treener. „Viimased aastad oleme olnud ikka kolme hulgas, mõnikord löönud massiga ja mõnikord on meil olnud päris head tulemused. Mina ootaksin seekord pöialt hoidma Rasmus Palmistele ja Ander Järvele.“

Aimur Säärits on oma treeneri Izmail Uspenski algatatud võistluste juures olnud algusest peale, vahele jäi ainult Nõukogude Armees veedetud aeg. „Esimestel võistlustel võitsin kõige kergemas kaalus esimest korda esikoha,“ meenutas ta.

„Kaugemalt tulijad on seekord lätlased, kohe mitme pundiga,“ tutvustas osalejaid peakorraldaja. „Me ei ole püüdnud neid võistlusi väga rahvusvaheliseks ajada. Need, kes ise tulevad, need tulevad,“ lisas ta.

Maadlemise vahele mahub ka lõbusamaid jõu- osavusproove. Spordiklubid võistlevad köieveos, kätelkõndimises ja tagumikul hüppamises. Kõige rohkem punkte teeninud klubile on ette nähtud auhind. Nagu alati, paneb Ants Paju pere ka tänavu omalt poolt välja eriauhinna parima tehnikaga maadlejale.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus