Spordijuhid alustasid tutvumiskäiku Jõgevamaalt

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli ning kultuuriministeeriumi spordivaldkonna juhtivtöötajad alustasid visiite Eesti maakondadesse Jõgevamaalt.

Esmaspäeval Jõgeva maavalitsuses toimunud mõttevahetusel olid  kõne all nii tippspordi kui ka tervisespordi arendamisega seonduvad teemad.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli sõnul pole selle organisatsooni huviorbiidis mitte ainult tippsport, vaid ka tervisesport ja terviseliikumine.

2014. aasta on Eestis kultuuriministeeriumi teema-aastana välja kuulutatud liikumise ja spordi aastaks, mille raames korraldatakse sündmusi kogu Eestis, kuid väga oodatud on ka nii ühiskondlikult tegutsevate kui ka kutseliste spordiorganisaatorite algatus ja entusiasm piirkondades. Ma loodan, et järgmisel aastal hakkavad inimesed senisest veelgi aktiivsemalt spordiga tegelema,” rääkis Seli.

Ta märkis, et spordielu korraldamise edukuse poolest paistab Jõgevamaa silma Eestis tervikuna. Spordielu hoiavad hinges mõtteerksad ja aktiivsed kohalikud inimesed. Põhiliseks sporditöö juhtijaks on Jõgevamaa spordiliit Kalju, kelle tegevus on tulemuslik,” lisas ta.

Kultuuriministeeriumi spordiala asekantsler Tõnu Seil teatas, et 2014. aasta 1. jaanuarist hakkab kogu maakondliku spordi toetamine toimuma ministeeriumist maakondliku spordiliidu kaudu.

Nagu kõigis maakondades, on ka Jõgevamaal sporditöös nii plusse kui miinuseid, mida vaatasime läbi ka  koos maakonna ja spordijuhtidega. Kindlasti paistab Jõgeva välja ka oma trumpaladega, millest esimesena meenuvad näiteks saalihoki ja kiiruisutamine. Samuti meenub seoses Jõgevamaaga Jõgeva linna staadioni edasine väljaehitamine, spordi edendamine Kuremaal ning plaan rajada Jõgevale tulevikus jääalade keskus,” ütles Seil.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev tänas Eesti Olümpiakomiteed ja kultuuriministeeriumi hea koostöö eest. Koostöös Olümpiakomiteega on korda läinud käivitada pilootprojekt, mis võimaldab tasustada mitmete treenerite tööd, kes tegelevad noorte koolitamisega erinevatel spordialadel,” lausus maavanem.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus